ЗАТВЕРДЖЕНО КОМПЛЕКСНИЙ ПЛАН ЗАХОДІВ ЩОДО ЗАПОБІГАННЯ ОТРУЄННЯ НАСЕЛЕННЯ ВІД СПОЖИВАННЯ ГРИБІВ

Питання щодо профілактики сказу та запобігання отруєння грибами обговорено під час засідання районної комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Роменської районної державної адміністрації

Про стан роботи відомчих служб, підприємств та установ району з питань профілактики сказу в 2018 році у Роменському районі доповів завідувач Роменського міськрайонного відділу державної установи «Сумський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» Микола БОЙКО.

За результатами отриманої інформації та з урахуванням обговорення комісія вирішила вжити додаткових заходів щодо проведення переобліку домашніх собак та посилення контролю за дотриманням правил їх утримання. Прийнято рішення посилити вимогливість з боку ветфахівців по притягненню до адміністративної відповідальності власників, які порушують правила утримання домашніх собак.

У зв’язку із епізоотичним неблагополуччям зі сказу тварин відповідним службам поставлено завдання мати постійний не знижувальний запас імунобіологічних препаратів для проведення своєчасного щеплення проти сказу.

Микола Бойко інформував також членів комісії про заходи щодо запобігання отруєння грибами серед населення Роменського району в літньо-осінній період.

За результатами роботи комісія затвердила комплексний план заходів щодо запобігання отруєння населення від споживання грибів, яким передбачено, зокрема, проведення відповідних інформаційно-освітніх заходів з метою підвищення знань населення про правила збирання грибів, їх кулінарної обробки, консервування, перших ознак отруєння та заходів по наданню першої медичної допомоги, а також забезпечення термінового інформування комісії з питань техногенно екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, Роменської ЦРЛ та санепідслужби про всі випадки отруєння грибами.

Члени комісії обговорили також інші питання.