Веб-сторінки ліквідованих РДА

У РОМЕНСЬКІЙ РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ ВІДБУВСЯ СЕМІНАР ЩОДО ПОДАТКОВИХ НОВАЦІЙ 2022 РОКУ

8 лютого, за ініціативи Роменської районної державної адміністрації, фахівцями Головного управління ДПС у Сумській області та Центру обслуговування платників Роменської ДПІ проведено зустріч з громадянами, підприємцями, іншими суб’єктами господарювання Роменського району з метою роз'яснення порядку застосування РРО/ПРРО, використання електронних сервісів та новацій податкового законодавства, а також одноразового добровільного (спеціального) декларування

«Враховуючи кількість людей, які зверталися до нас за роз’ясненнями та консультаціями, було прийнято рішення організувати сьогоднішній захід, тому що суттєво важливо є донести до платників вимоги законодавства, а також професійно допомогти розібратися кожному суб'єкту господарювання в нюансах та тонкощах податкових змін», - зазначив голова Роменської райдержадміністрації Денис ВАЩЕНКО, відкриваючи захід.

У ході семінару начальник Роменського відділу податків зборів з фізичних осіб та проведення камеральних перевірок управління податкового адміністрування фізичних осіб Головного управління ДПС у Сумській області Людмила БУТ детально розповіла про одноразове (спеціальне) добровільне декларування доходів громадян, отриманих у 2021 році.

Начальник Роменського відділу камеральних перевірок управління з питань виявлення та опрацювання податкових ризиків Головного управління ДПС у Сумській області Юрій ЧЕБОТАРЬОВ з даного питання зауважив, що одноразове (спеціальне) добровільне декларування – легалізація доходів громадян. Це свого роду «Податкова амністія», яка дозволяє громадянам, які ухилялися від сплати податків, легалізувати свої справжні статки та доходи шляхом декларування активів.

Найбільш обговорюваним питанням стало застосування РРО/ПРРО, з приводу якого детальне роз'яснення надав начальник відділу фактичних перевірок податкового аудиту Головного управління ДПС у Сумській області Юрій ШАХОВ та директор Роменського відділення №3 АТ КБ «Приватбанк» Сергій ТИМОШЕНКО.

«З 1 січня поточного року використання реєстраторів розрахункових операцій стало обов’язковим для ФОПів 2-4 груп. Поступовий перехід на обов’язкове застосування РРО було передбачено, ще з 1 січня 2021 року. Законодавча база, згідно якої ФОПи зобов’язані використовувати РРО при здійсненні господарської діяльності, була прийнята ще у вересні 2019 року, а сам Закон про застосування реєстраторів розрахункових операцій діє в Україні з 1995 року, але у зв’язку з внесеними змінами, фіскалізацію було перенесено ще на рік, тобто 2022-й», - зазначив Юрій ШАХОВ.

У ході обговорення слухачі отримали ґрунтовні відповіді на питання:

Хто застосовує РРО?

Хто НЕ застосовує РРО з 01.01.2022?

Хто НЕ застосовує РРО відповідно до Постанови КМУ № 1336 та Податкового кодексу України?

Хто застосовує РРО у ФОП?

Коли застосовується РРО у ФОП?

Як проводяться розрахунки?

Яка відповідальність за порушення при застосуванні РРО з 01.01.2022?

Які переваги застосування РРО?

Крім цього підприємцям було надано поради починаючи з етапу реєстрації РРО/ПРРО, встановлення програми на комп’ютері, планшеті або навіть смартфоні, до їх практичного використання.

Для ефективної комунікації та у разі виникнення додаткових запитань  підприємці можуть  отримати консультацію безпосередньо у начальника відділу фактичних перевірок управління податкового аудиту Головного управління ДПС у Сумській області Юрія ШАХОВА за телефонами: (05442)58-50-69 або (05442) 68-50-36.

Начальник Роменської державної податкової інспекції Головного управління ДПС у Сумській області Світлана КАТЕРНА розповіла слухачам про використання електронних сервісів та новацій податкового законодавства.

«У період карантину варто максимально користуватися послугами ДПС дистанційно, усвідомити переваги такого формату спілкування з податковими органами, адже скориставшись онлайн-сервісами вебпорталу ДПС, платник матиме можливість отримати всю необхідну інформацію без особистих візитів до Центрів обслуговування платників», - зазначила Світлана КАТЕРНА.

В завершення семінару учасники семінару мали можливість отримали індивідуальні консультації від фахівців.