Веб-сторінки ліквідованих РДА

МІСТО ЛЕБЕДИН ЗАЛИШАЄТЬСЯ В АУТСАЙДЕРАХ З УПРОВАДЖЕННЯ СИСТЕМИ PROZORRO

Обласна робоча група з моніторингу впровадження електронних закупівель товарів напрацювала перші рекомендації

За словами керівника апарату облдержадміністрації Дмитра Живицького, сьогодні управлінці не мають морального права витрачати бюджетні гроші неефективно, тож система PROZORRO створює конкурентне середовище для використання бюджетних коштів. Тому він закликав представників громадськості долучитися до процесу, аби фінансовий ресурс максимально спрямовувався через електронні закупівлі.

На першому її засіданні до звіту запросили аутсайдерів з упровадження системи PROZORRO на Сумщині, зокрема представників Великописарівського, Лебединського, Недригайлівського, Путивльського, Роменського районів та м.Лебедин. Що стосується останнього, це єдине місто обласного значення, яке не працює в системі PROZORRO. Зі слів доповідачів, робота в районах активізована: утворено робочі групи на місцях, проводять, де не було здійснено, реєстрацію розпорядників бюджетних коштів на електронних майданчиках, розміщують лоти на закупівлю товарів і послуг.

Зокрема, Путивльський район, який за підсумками 5 місяців 2016 року розділяв з Лебедином останню позицію, на сьогодні має 7 зареєстрованих лотів на закупівлю на загальну суму понад 200 тисяч гривень.

Члени робочої групи заслухали також інформацію представників комунальних закладів, зокрема, обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю, Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, обласного клінічного госпіталю для інвалідів війни про здійснення закупівель в розрізі PROZORRO, конкурсних торгів чи прямих договорів. Залишки асигнувань на закупівлі вони повинні спрямувати саме через електронну систему.

За пропозицією членів робочої групи необхідно також запровадити жорсткий контроль за виконанням розпорядниками коштів впровадження системи електронних закупівель, здійснювати щотижневий моніторинг та провести аналіз вже здійснених закупівель. При цьому для повної картини розпорядники мають надати не лише загальну вартість договорів, а конкретно інформацію суму по кожному, з ким вони були укладені та кількість угод з початку року.