ПРО НОВІ І ВАЖЛИВІ АСПЕКТИ КАМПАНІЇ ДЕКЛАРУВАННЯ 2020 РОКУ

Розповіла уповноважена особа з питань запобігання та виявлення корупції апарату Роменської районної державної адміністрації (далі – уповноважена особа) Валентина НАЗАРЕНКО під час семінару: «Фінансовий контроль. Декларування 2020»

Зокрема, увагу державних службовців було зосереджено на тому, що під час заповнення декларацій важливо враховувати зміни, пов’язані із застосуванням оновленого антикорупційного законодавства. Серед інших проблем питань декларування, обговорено обов’язок суб’єктів декларування з 1 січня 2020 року вносити в декларацію відомості про всі банківські рахунки, відкриті на ім’я суб’єкта декларування або члена його сім’ї, незалежно від наявності залишку коштів на них станом на 31 грудня звітного періоду.

«Завершення строку дії банківської карти не тягне за собою автоматичне закриття банківського рахунка. Тому відомості про такий рахунок необхідно обов’язково уточнювати у банківській установі, та у разі наявності вказати у розділі 12.1 декларації», – зазначила уповноважена особа Валентина Назаренко.

Крім цього було зауважено, що залежно від типу заповнюваної декларації термін користування або володіння об’єктами декларування розраховується по-різному. Так, при заповненні щорічної декларації, декларації кандидата на посаду та декларації після звільнення відомості про об’єкт декларування вказуються, якщо суб’єкт декларування, член його сім’ї володіли/користувалися таким об’єктом станом на 31 грудня або упродовж не менше половини днів звітного періоду – від 1 січня до 31 грудня не менше, ніж 183 календарні дні сукупно.

При поданні декларації особи, яка припиняє діяльність, пов’язану із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування – декларація перед звільненням – звітним періодом буде період від 1 січня до дати припинення діяльності. Тому відомості про об’єкт декларування у такій декларації вказуються, якщо суб’єкт декларування, член його сім’ї володіли або користувалися таким об’єктом упродовж не менше половини звітного періоду.