У РОМЕНСЬКІЙ РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ ВІДБУЛОСЬ ЧЕРГОВЕ НАВЧАННЯ СУБ’ЄКТІВ ДЕКЛАРУВАННЯ

Під час семінару-навчання обговорили особливості застосування змін в антикорупційному законодавстві під час проведення кампанії декларування – 2020

«Кожен декларант має відповідально поставитись до змісту інформації, яку зазначає у декларації. Враховуючи те, що Національне агенство з питань запобігання корупції отримало доступ до усіх реєстрів, більшість інформації, необхідної для заповнення декларації, міститься у відкритих державних реєстрах», – зазначив керівник апарату Роменської районної державної адміністрації Михайло ЛОМКО.

Уповноважена особа з питань запобігання та виявлення корупції апарату Роменської районної державної адміністрації Валентина НАЗАРЕНКО, враховуючи останні роз’яснення Національного агенства з питань запобігання корупції (далі-НАЗК), розповіла суб’єктам декларування про окремі нюанси заповнення декларацій.

Зокрема, вона звернула увагу на новий підхід до внесення в декларацію відомостей про кредит.

«Кошти, отримані у звітному періоді, на підставі яких у суб’єкта декларування виникають фінансові зобов’язання не зазначаються у розділі 11 декларації «Доходи, у тому числі подарунки». Водночас відомості про кошти, на підставі яких у суб’єкта декларування виникають фінансові зобов’язання, вартість яких перевищує 50 ПМ, зазначаються у розділі 13 декларації «Фінансові зобов’язання», – зазначила Валентина Назаренко.

Окремо було обговорено питання щодо внесення інформації про вартість об’єктів декларування. За загальним правилом вартість об’єктів декларування вказується на дату набуття права власності, володіння чи користування або відповідно до останньої грошової оцінки майна у грошовій одиниці України. Закон не вимагає від суб’єкта декларування проводити оцінку майна з метою заповнення декларації. При визначенні вартості об’єкта декларування суб’єкт декларування повинен керуватися відповідними правовстановлюючими документами, на підставі яких у нього або членів його сім’ї виникло право на цей об’єкт. Відповідно до статті 632 Цивільного Кодексу України ціна в договорі встановлюється за домовленістю сторін. Якщо у такому правовстановлюючому документі вказані відомості про ціну і вартість об’єкта за грошовою оцінкою, для цілей декларування доцільно зазначати вартість об’єкта за його грошовою оцінкою.

У разі зазначення у деклараціях, поданих до опублікування на офіційному вебсайті НАЗК Роз’яснень від 13.02.2020, відомостей про вартість об’єкта згідно із ціною договору, а не грошовою оцінкою, такі відомості вважаються такими, що не потребують змін.

«Обов’язково перевірте інформацію, що відображена у вашій декларації, після її подання та розміщення в Реєстрі. Пам’ятайте, що Закон «Про запобігання корупції» дозволяє суб’єкту декларування упродовж семи днів після подання декларації подати виправлену декларацію, але не більше трьох разів, – наголосила Валентина Назаренко. – Нагадую: кампанія з декларування триватиме до 1 квітня. Вчасно подана декларація – це авторитет державного службовця».