Веб-сторінки ліквідованих РДА

РЕФОРМИ, ЯКІ ТРИВАЮТЬ В УКРАЇНІ ТА НА СУМЩИНІ, ВЖЕ СЬОГОДНІ ЗМІНЮЮТЬ ЯКІСТЬ ЖИТТЯ ЛЮДЕЙ НА КРАЩЕ

Про це під час засідання Ради регіонального розвитку Сумської області говорили експерти, голови громад та представники малого бізнесу

Після всіх виступів голова облдержадміністрації Микола КЛОЧКО наголосив: «Все залежить від нас! Кожен із нас бачить, що перспектива є як в нашої країни, так і в області, кожного міста, кожної громади. Потрібно лише працювати разом, і вкотре скажу, що в єдності –  наша сила. Кожен наш крок має бути виваженим щодо всіх аспектів життя. А головне – зробленим вчасно і воєдино».

Зокрема Директор Сумського «Центру розвитку місцевого самоврядування», створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України, Олександр ХОРУЖЕНКО нагадав присутнім, що в Сумській області вже створено 35 об’єднаних територіальних громад.

«Наразі на Сумщині у спроможних громадах, тобто в ОТГ та містах обласного значення проживає 78% населення, – говорив він. – У крайньому  рейтингу Мінрегіону, Сумщина посідає 8 місце за показником охоплення  населення ОТГ», – говорив він.

Голова Краснопільської ОТГ Юрій ЯРЕМЧУК ділився успішними практиками реформи децентралізації в дії.

«Якщо б ми розпочали цю реформу ще 20 років тому, ще у 90-ті, то, напевне, ми б мали іншу країну, з іншими успіхами і без проблем, які сьогодні турбують наших жителів,  – зазначив голова громади. – Реформа децентралізації, перш за все, покликана змінити якість життя та надання послуг населенню, особливо у сільській місцевості. Свідоме населення та бізнес, я впевнений, стануть тим локомотивом, який рухає розвиток територій. Місцеві проекти мають перерости у здобутки нашої держави».

Серед реалізованих проектів у Краснопільській об’єднаній громаді Юрій Яремчук назвав реконструкцію ЦНАПу. Успішним став і освітній проект Нової української школи, а саме оснащення опорного навчального закладу новітнім комп’ютерним обладнанням, що значно полегшило та покращило навчальний процес. Також громада долучилася до європейського проекту з енергозбереження. Одним із перших проектів, які планують реалізувати у 2019 році, буде створення нового сучасного бібліотечного простору. Громада розуміє, що втілення у життя цих та інших проектів можлива лише за умови активної життєвої позиції та тісної співпраці з органами влади.

Голова Тростянецької ОТГ Юрій БОВА розповів, що у 2019 році на розвиток громади виділено більше 200 мільйонів гривень з бюджетів всіх рівнів, починаючи з державного. Тростянецька ОТГ є активним учасником щодо залучення інвестицій, грантових коштів і це що дозволяє їй посісти 11 місце в Україні за рівнем фінансової спроможності.

Підприємець із Роменщини Дмитро САМОХВАЛОВ, який працює вже не один рік у аграрній сфері, вирощує такі затребувані не лише на українському ринку суницю і чорницю, поділився досвідом своєї роботи із присутніми на засіданні Ради регіонального розвитку.

«Щоб бути успішним, потрібно просто працювати, а не дивитися днями телевізор і звинувачувати у своїх проблемах владу, життя чи сусідів, – говорив він. – Адже всі проблеми насправді в нашій свідомості. Коли люди заряджені на інновації, розвиток, тоді не політики вирішують, як нам жити. Мусять працювати всі на результат».