ВЧИЛИСЬ ЯК ЗРОБИТИ, ЩОБ УКРАЇНСЬКИЙ ТОВАР ПОТРАПИВ НА ЄВРОПЕЙСЬКИЙ РИНОК

Питання забезпечення безпечності і якості продукції відповідно до вимог Угоди про асоціацію з ЄС обговорили керівники та головні спеціалісти сільськогосподарських підприємств району під час семінару в Роменській районній державній адміністрації

«Українським сільгоспвиробникам потрібно враховувати вимоги, встановлені Угодою про асоціацію, і неухильно дотримуватися їх на практиці. Поглиблення співпраці товаровиробників району та науковців дасть позитивні результати в усіх напрямках виробництва та реалізації сільськогосподарської продукції в майбутньому», – наголосила заступник голови Роменської районної державної адміністрації Інна НАУМОВА.

Семінар організовано у рамках проекту Адвокаційної компанії для фермерів та особистих селянських господарств із забезпечення безпечності і якості продукції відповідно до вимог Угоди про асоціацію, який впроваджує ГО «Агромегаполіс» за сприяння Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження».

Лектори ГО «Агромегаполіс» обгорили з присутніми тему роботи на ринку ЄС. Зокрема роз’яснення стосувались вимог до продукції у ЄС; сертифікації продукції; сертифікації ґрунтів. Вимоги, які висуваються до вітчизняних агровиробників після підписання Угоди про асоціацію «Україна – ЄС», стосуються не лише питання експорту сільськогосподарської продукції, але і постачання її на внутрішній ринок, та набирають чинності з 2021 року з урахуванням перехідного періоду.

«Угода про асоціацію з ЄС передбачає нові можливості доступу до європейських ринків. Громадська організація «Агромегаполіс» дослідила та проаналізувала питання дотримання якості продукції для роботи з ринками Європи», – зазначив голова ГО «Агромегаполіс» Микола ТАРАСЕНКО. Він розповів учасникам семінару про нові можливості співпраці українських сільськогосподарських товаровиробників при дотриманні нових стандартів і вимог ЄС та ознайомив з правилами, за якими український товаровиробник сільськогосподарської продукції зможе продати свою продукцію на ринках Західної Європи.

Магістр з права Київського національного університету імені Тараса Шевченка Володимир БАРБЕЛЮК проаналізував використання багатих на чорнозем ґрунтів в Україні та Європі та їх збереження. Саме на таких ґрунтах вирощується якісна продукція рослинництва та тваринництва.

«Науковці завжди приносять нове у виробництво, і це дає позитивний результат. Проведення сертифікації ґрунтів та продукції, що вирощується на них, дасть можливість вільно проводити торгівлю нашою продукцією з країнами Європи», – підкреслив підприємець Дмитро САМОФАЛОВ, закликавши усіх аграріїв до тісної співпраці з науковцями.

Під час семінару відбулася презентація матеріалів на тему забезпечення безпечності і якості продукції відповідно до вимог Угоди про асоціацію.

Живе спілкування та співпраця між аграріями та науковцями завжди приносить користь аграріям та сільському населенню.