ГРОМАДСЬКЕ ОБГОВОРЕННЯ ПІД ЧАС РОЗГЛЯДУ ПИТАННЯ ПРО ПРИСВОЄННЯ ІМЕНІ ФЕОДОСІЯ САХНА СМІЛІВСЬКОМУ НВК

Інформаційне повідомлення про проведення громадського обговорення під час розгляду питання про присвоєння імені Феодосія Сахна Смілівському навчально-виховному комплексу Роменської районної ради Сумської області

Відповідно до розпорядження голови Роменської районної ради від 13.07.2018 №15 «Про проведення громадського обговорення під час розгляду питання про присвоєння «Смілівському навчально-виховному комплексу Роменської районної ради Сумської області» імені Ф.І.Сахна проводиться громадське обговорення.

Найменування організатора громадського обговорення

Відділ освіти, молоді та спорту Роменської районної державної адміністрації Сумської області.

Найменування юридичної особи, яку пропонується перейменувати

Смілівський навчально-виховний комплекс Роменської районної ради Сумської області.

Обґрунтування позиції про перейменування юридичної особи

Феодосій Іванович Сахно – колишній вчитель місцевої школи, дисидент, борець за національне відродження України – відомий громадський діяч, краєзнавець, один із засновників Смілівського краєзнавчого музею на громадських засадах, автор непересічного дослідження «Історія Смілого».

Феодосій Іванович Сахно все своє життя присвятив вихованню в учнів Смілівської середньої школи та мешканців села Сміле національної свідомості, залучаючи до цього письменників, інших діячів культури, з якими був особисто знайомий, відкрито виступав проти сваволі компартійних чиновників, за що був позбавлений права педагогічної діяльності і мало не репресований. Ф.І.Сахно багато років працював над унікальним дослідженням «Історія Смілого», що стало справою його життя, – про історію свого села – колишнього сотенного козацького містечка. На думку фахівців, це дослідження може й нині слугувати посібником не лише з історії Смілого як конкретного населеного пункту, але й з історії цілого регіону – Гетьманщини та Слобожанщини. Ф.І. Сахно, працюючи над «Історією Смілого», проробив колосальну дослідницьку роботу в бібліотеках і архівах Полтави, Києва, Москви, Санкт-Петербурга, приватних архівах, до яких мав доступ.

При Смілівському НВК діє Зразковий літературно-краєзнавчий музей імені Ф.І. Сахна, де зберігаються його особисті речі, подаровані дітьми й родичами, друкарська машинка, на якій він друкував рукопис «Історії Смілого», і, крім того, розмножував «самвидав», сам рукопис, книги, подаровані йому друзями-поетами і письменниками з їхніми автографами, його поетичний та живописний спадок тощо.

18 травня 2018 року в Смілівському НВК відзначили 100-річчя від дня народження цього видатного краєзнавця. У виступах людей, які особисто знали Феодосія Сахна, виступах його дітей, що були присутні на ювілеї, шанувальників його творчої та громадської діяльності, у приватних бесідах – наголошувалось на необхідності присвоєння імені ювіляра Смілівському навчально-виховному комплексу, де він свого часу вчителював.

Ім’я суб’єкта, що вніс пропозицію щодо присвоєння імені Феодосія Сахна Смілівському навчально-виховному комплексу Роменської районної ради Сумської області

Жителі села Сміле: А.Балюра, Ю.Балюра, В.Лисенко, П.Котляревський, Т.Сухомлин, Л., Римар, А.Забуга, І.Забуга, І.Дзюба, А.Міськова.

Відомості про строк, місце, час проведення заходів з громадського обговорення, акредитації представників засобів масової інформації, реєстрації учасників

Строк проведення публічного громадського обговорення – 2 місяці з дня оприлюднення цього інформаційного повідомлення на офіційних веб-сайтах Роменської районної державної адміністрації rmn.sm.gov.ua та Роменської районної ради romrada.gov.ua

Обговорення буде відбуватися шляхом проведення громадських слухань.

Захід відбудеться 20 вересня 2018 року о 14.00 год. у приміщенні Смілівського навчально-виховного комплексу Роменської районної ради Сумської області (Сумська обл., Роменський р-н, с. Сміле, вул. Шкільна, буд.№8).

Про намір взяти участь в громадських слуханнях просимо повідомити за телефоном: (05448) 5-31-48 або на електронну пошту: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра. .

Спосіб забезпечення в обговоренні заінтересованих сторін

Інформаційне повідомлення розміщено на офіційних веб-сайтах Роменської районної державної адміністрації rmn.sm.gov.ua та Роменської районної ради romrada.gov.ua

Адреса, строк і форма для подання пропозицій (зауважень)

Письмові пропозиції та зауваження щодо питання, винесеного на обговорення, просимо надавати протягом двох місяців з дня оприлюднення цього повідомлення на поштову адресу відділу освіти, молоді та спорту Роменської районної державної адміністрації Сумської області (м.Ромни, бульвар Свободи, 1, або електронну адресу:  Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра. .

Адреса і номер телефону, за якими надаються консультації з питання, що винесено на публічне громадське обговорення

Надання довідкової інформації (консультацій) щодо питання, винесеного на публічне обговорення, здійснюється за: поштовою адресою: 42000, м. Ромни, бульвар Свободи, 1 та номером телефону: 5-31-48.

Електронною поштою: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра. .

Прізвище, ім’я відповідальної особи за проведення громадського обговорення

Начальник відділу освіти, молоді та спорту Роменської районної державної адміністрації Сумської області Олена Петрівна Шаповалова.

Спосіб і строк оприлюднення результатів обговорення

Результати громадського обговорення будуть оприлюднені на офіційних веб-сайтах Роменської районної державної адміністрації rmn.sm.gov.ua та Роменської районної ради romrada.gov.ua протягом 14 днів після закінчення строку подання пропозицій (зауважень).

 ________________________________________________________________________________________________

Оприлюднено 01.10.2018