Об'єднання територіальних громад

Інформація оновлена 12.12.2019

НА ДОПОМОГУ ОБ'ЄДНАНИМ ТЕРИТОРІАЛЬНИМ ГРОМАДАМ 

КНИГА «ІНСТРУМЕНТИ РОЗВИТКУ ОБ’ЄДНАНИХ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД В УМОВАХ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ ВЛАДИ»

ЗАЦІКАВЛЕНИХ У РОЗВИТКУ ТУРИСТИЧНОЇ ГАЛУЗІ ЗАПРОШУЄМО ВЗЯТИ УЧАСТЬ У ФОРУМІ «СУМЩИНА ТУРИСТИЧНА. ТОЧКИ ЗРОСТУ ДЕСТИНАЦІЙ»

Як зробити територію ОТГ привабливою для туристів, визначити об’єкти, що стануть родзинками громад, впорядкувати відповідну інфраструктуру до цих локацій.  Цьому будуть навчати представників ОТГ та бізнесу під час  «Стратегічної майстер-сесії для розвитку громад»

У форумі візьмуть участь спеціалісти з розвитку громад, бізнесу, кластеризації, маркетингу, представники креативної індустрії та туризму. Протягом заходу проходитимуть обговорення, обмін думками, пошук ідей (груповий брейнстормінг). На основі інформації наданої представниками ОТГ та професійної консультації спеціалістів буде сформовано стратегічні напрямки туристичних точок зросту дестинацій.

КОЖНА ГРОМАДА МАЄ ДОСЛІДЖУВАТИ ГЕНДЕРНУ ДОСТУПНІСТЬ ПОСЛУГ НА СВОЇЙ ТЕРИТОРІЇ

Про це говорили в рамках дискусійної платформи «Формування та реалізація державної гендерної політики на місцевому рівні» під час Третього Українського Жіночого Конгресу. Участь у цій платформі взяла тимчасово виконуюча обов’язки голови облдержадміністрації Ірина КУПРЕЙЧИК

За словами Міністра розвитку громад і територій України Альони БАБАК, Міністерство у вересні цього року затвердило стратегію ґендерної рівності на 2019-2021 роки.

 

ДО 10 ГРУДНЯ ВСІ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ МАЮТЬ ПОДАТИ ДО КАБМІНУ ПЕРСПЕКТИВНІ ПЛАНИ ФОРМУВАННЯ ГРОМАД

Таке доручення озвучив під час селекторної наради з областями Прем’єр-міністр України Олексій ГОНЧАРУК. Також посадовець нагадав про моделі оптимальних мереж надання публічних сервісів та послуг, пропозиції щодо створення яких також мають бути подані до Кабміну

«На наступному тижні всі матеріали від облдержадміністрацій мають бути у нас, – зазначив Олексій Гончарук. – Ми чекаємо від вас загальні плани формування областей, а також уже затверджені вами плани розвитку освітньої мережі, мережі охорони здоров’я, безпеки тощо. До початку наступного тижня ця робота має бути завершена, щоб ми розуміли, куди в першу чергу інвестуватимемо кошти в наступному році».

«МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ СУМЩИНИ 2020: ПЕРСПЕКТИВИ ТА ВИКЛИКИ»

Під час засідання регіональної платформи Асоціації міст України представники влади, громадськості та експерти обговорювали хід проведення реформи децентралізації влади в Сумській області

Директор обласного Департаменту економічного розвитку і торгівлі Олександр СІТАК оцінив стан та перспективи реформи так: «На моє глибоке переконання, ми вже давно мали завершити децентралізацію на базовому рівні, і вже мали б завершувати децентралізацію на субрегіональному рівні. Найновіші зміни до Закону України «Про добровільне об'єднання територіальних громад», що вже прийняті в першому читанні, дають надію на кардинальні змінив процесі децентралізації влади на базовому рівні».

 

ВІДСЬОГОДНІ ГРОМАДИ СУМЩИНИ МАЮТЬ ПОДАВАТИ ПРОЕКТИ НА ФІНАНСУВАННЯ ЗА КОШТИ ДФРР У 2020 РОЦІ

Як повідомив під час апаратної наради директор обласного Департаменту економічного розвитку і торгівлі Олександр СІТАК, відсьогодні розпочинається процедура конкурсного відбору проектів, що будуть реалізовуватися за кошти ДФРР на наступний рік

За його словами, у п’ятницю Прем’єр-міністр України Олексій ГОНЧАРУК поставив завдання – до кінця грудня відповідні процедури провести і в областях та направити в Міністерство розвитку громад і територій перелік об’єктів, що фінансуватимуться за кошти державного бюджету у 2020 році.

МІНРЕГІОН ПРОПОНУЄ ВКЛЮЧИТИ ДО ДЕРЖБЮДЖЕТУ 2020 РОКУ ВСІ ОТГ, ВИБОРИ В ЯКИХ ВІДБУЛИСЯ ЧИ ВІДБУДУТЬСЯ У 2019 РОЦІ

Про це у на своїй сторінці в мережі Facebook зазначив заступник міністра розвитку громад та територій України В’ячеслав НЕГОДА

За його словами таке рішення дозволить громадам розвиватися, у повній мірі використовуючи інструменти реформи місцевого самоврядування і децентралізації владних повноважень.

 

ЦИФРОВІЗАЦІЯ НАДАННЯ МЕДИЧНИХ ПОСЛУГ В ОТГ РОБИТЬ ЇХ БІЛЬШ ДОСТУПНИМИ ДЛЯ ЛЮДЕЙ

На Сумщині пройшов практикум із застосування законодавства на тему: «Надання медичних послуг в ОТГ в умовах реформування: цифровізація та виклики»

Під час навчання модератор заходу, головний лікар Білопільського районного центру первинної медичної допомоги, переможець конкурсу «Головний лікар року – 2019» Костянтин РОЖИН ознайомив присутніх з новаціями в сфері цифровізації надання медичних послуг в об’єднаних громадах та основними нормативно-правовими актами, що регулюють цю діяльність.

 

РЕФОРМА ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ ТОЧНО ПРОДОВЖУВАТИМЕТЬСЯ, – ОЛЕКСІЙ ГОНЧАРУК

Про це наголосив Прем’єр-міністр України Олексій ГОНЧАРУК під час наради з представниками Асоціації міст України

«Реформа децентралізації точно продовжуватиметься! І в її рамках громади отримають більше повноважень», – зазначив Прем’єр-міністр.

Олексій Гончарук також поінформував міських голів про те, що зараз в Уряді триває робота над створенням функціональної інфраструктурної мережі по всій Україні.

ОБ’ЄДНАНІ ГРОМАДИ – ЦЕ НЕ УДІЛЬНІ КНЯЗІВСТВА, ТОМУ ОТГ МАЮТЬ БРАТИ УЧАСТЬ У РЕАЛІЗАЦІЇ ВСІХ ОБЛАСНИХ ПРОГРАМ

Учасники апаратної наради під керівництвом тимчасово виконуючої обов’язки голови облдержадміністрації Ірини КУПРЕЙЧИК зазначали, що в багатьох районах і ОТГ області й досі не усвідомили, що завдяки децентралізації отримали не лише кошти, а й відповідальність перед людьми на місцях

За словами директора обласного Департаменту фінансів Олени БАТРАЧЕНКО, станом на 26 вересня заборгованість з оплати праці склала більше 20 мільйонів гривень. І це при тому, що практично щоденно на рахунках місцевих бюджетів знаходиться до 400 мільйонів гривень.

Еще статьи...

  1. ПЕРСПЕКТИВИ ОБ`ЄДНАННЯ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД РОМЕНЩИНИ ОБГОВОРИЛИ НА ЗУСТРІЧІ З НАРОДНИМ ДЕПУТАТОМ
  2. ГРОМАДИ СУМЩИНИ МАЮТЬ ОСВОЇТИ ВСІ КОШТИ ДЕРЖАВНОГО БЮДЖЕТУ, ВИДІЛЕНІ НА РЕАЛІЗАЦІЮ ПРОЕКТІВ НА ЇХ ТЕРИТОРІЇ
  3. ДО 24 ЧЕРВНЯ ОТГ МАЮТЬ ПОДАТИ ПЕРЕЛІК ПРОЕКТІВ НА УСЮ СУМУ ІНФРАСТРУКТУРНОЇ СУБВЕНЦІЇ
  4. МИКОЛА КЛОЧКО ТА ГЕОРГ МІЛЬБРАДТ ОБГОВОРИЛИ ВПРОВАДЖЕННЯ РЕФОРМИ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ НА СУМЩИНІ
  5. ВІДЗВІТУВАЛА АНДРІЯШІВСЬКА ОБ'ЄДНАНА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА
  6. КОНТРОЛЬ ЗА ВИКОНАННЯМ ЗАКОНУ ПРО ПРАЦЮ МАЄ ЗДІЙСНЮВАТИСЯ В УСІХ ОБ’ЄДНАНИХ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАДАХ СУМЩИНИ
  7. ТРИ ГРОМАДИ СУМЩИНИ ВІЗЬМУТЬ УЧАСТЬ У ПРОЕКТІ «Е-РІШЕННЯ ДЛЯ ГРОМАД»
  8. РЕФОРМА ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ ЗАПУСТИЛА ТАКІ МЕХАНІЗМИ У ДЕРЖАВІ Й ОБЛАСТІ, ЩО ЗВОРОТНЬОГО ШЛЯХУ ВЖЕ НЕМАЄ
  9. ВЖЕ 69% НАСЕЛЕННЯ УКРАЇНИ ЖИВЕ В ОТГ, – ГЕННАДІЙ ЗУБКО
  10. У РЕФОРМІ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ МИ ВЖЕ «ПЕРЕЙШЛИ РУБІКОН», – ГЕННАДІЙ ЗУБКО