МИКОЛИ КЛОЧКО: «ЛЮДИ ВЖЕ ВІДЧУЛИ СМАК ПЕРЕМОГ, ОТРИМАНИХ ВІД СВОЄЇ РОБОТИ, ТОМУ РЕФОРМА ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ Є НЕЗВОРОТНЬОЮ»

На цьому голова облдержадміністрації Микола КЛОЧКО наголосив, підбиваючи підсумки реформи в Сумському центрі розвитку місцевого самоврядування

Сумщина займає активну позицію у впровадженні децентралізації, яку Президент України Петро ПОРОШЕНКО визначив як основну реформу, а Прем’єр-міністр Володимир ГРОЙСМАН назвав її основне завдання – змінити обличчя країни,  – говорив Микола Клочко. – Сьогодні саме громада стає основою розвитку країни, люди нарешті знову отримують владу у свої руки – і ресурси, і повноваження, і в цьому основна заслуга децентралізації».

За його словами, Сумська область перебуває постійно в десятці лідерів щодо впровадження реформи і велика роль у становленні громад Сумського центру розвитку місцевого самоврядування.

«Я хочу подякувати колективу центру за роботу. Ви є помічником і контролером реформ, які проходять в області», – підкреслив очільник області.

Підбиваючи підсумки року децентралізації на Сумщині, директор Сумського центру розвитку місцевого самоврядування Олександр ХОРУЖЕНКО зазначив, що наша область непогано спрацювала щодо впровадження децентралізації та пов’язаних з нею реформ. Створювалися громади, їх керівники, використовуючи всі наявні інструменти, працювали задля покращення життя та ввіреній їм території, маємо успіхи і у впровадженні медичної реформи.

«Я думаю, що ті громади, які мали на меті добровільне об’єднання, вже це зробили. І наступні місцеві вибори 2020 року мають відбутися на новій територіальній основі, – говорив він. – І саме у 2020 році будуть прийматися адміністративні рішення про об’єднання громад, які за чотири роки не спромоглися об’єднатись».

Говорили і про інші плани та перспективи на наступні роки, зокрема, торкалися теми міжмуніципального співробітництва громад, обговорювали пілотні проекти, які ОТГ реалізовуватимуть найближчим часом з міжнародними проектами та за державний кошт тощо.