Веб-сторінки ліквідованих РДА

КОНТРОЛЬ ЗА ВИКОНАННЯМ ЗАКОНУ ПРО ПРАЦЮ МАЄ ЗДІЙСНЮВАТИСЯ В УСІХ ОБ’ЄДНАНИХ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАДАХ СУМЩИНИ

Про необхідність дотримання норм чинного законодавства щодо належного оформлення трудових відносин говорили на апаратній нараді під головуванням тимчасово виконуючого обов’язки голови облдержадміністрації Вадима АКПЄРОВА

За інформацією начальника управління Державної праці в Сумській області Юрія СЕМИНОГА, упродовж 1 кварталу 2019 року проведено 84 інспекційних заходи щодо дотримання трудового законодавства в частині належного оформлення трудових відносин. У 45 суб’єктів господарювання  виявлено факти використання праці найманих працівників без належного оформлення трудового договору.

Юрій Семиног наголосив, що на сьогодні в ОТГ та містах обласного значення 36 осіб отримали посвідчення інспекторів праці, в обов’язки яких входить контроль за здійсненням законного працевлаштування та надання робітникам належних умов праці.  У 16 ОТГ протягом І кварталу працювало лише п’ять інспекторів, в інших 11 вони отримували лише заробітну плату при повній бездіяльності у цьому напрямку.

Начальник управління Держпраці звернувся до голів ОТГ з нагадуванням, що громади поповнюють місцеві бюджети у тому числі і за рахунок Єдиного соціального внеску. А штрафи за порушення закону про трудові відносини надходять до місцевого бюджету, за місцем реєстрації працедавця. Тож контроль за дотриманням чинного законодавства на ввіреній території має бути безумовним. А якщо законодавчі норми праці будуть порушуватися, то голова ОТГ також понесе відповідальність, у інспекторів праці будуть анульовані посвідчення.

«Завдання всіх органів влади на сьогодні – створювати нові робочі місця, сприятливі умови праці, а це, у свою чергу, сприяє збільшенню доходів для місцевих бюджетів», - наголосив у підсумку розгляду цього питання під час апаратної наради керівник апарату облдержадміністрації Дмитро ЖИВИЦЬКИЙ.