Веб-сторінки ліквідованих РДА

МИКОЛА КЛОЧКО ТА ГЕОРГ МІЛЬБРАДТ ОБГОВОРИЛИ ВПРОВАДЖЕННЯ РЕФОРМИ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ НА СУМЩИНІ

Під час зустрічі з делегацією з Німеччини, зокрема зі спеціальним посланником Уряду Федеративної Республіки Німеччина з питань реформ децентралізації та ефективного урядування в Україні, професором Ґеорґом МІЛЬБРАДТОМ голова облдержадміністрації повідомив, що, попри прикордонний статус Сумської області, адміністративна, медична, освітня та інші реформи впроваджуються ефективно й успішно

Зокрема, Микола КЛОЧКО зазначив, що за даними загальнодержавного моніторингу процесу децентралізації влади та реформування місцевого самоврядування, який проводиться Мінрегіоном України, Сумська область ще з початку 2018 року стабільно входить в першу десятку областей щодо формування ОТГ і станом на 10 квітня 2019 р. посіла 8 місце, у тому числі за відсотком площі області, охопленої Перспективним планом – 2 місце.

Наразі в області на принципах добровільності, економічної ефективності та відповідальності створено 36 ОТГ. Перші місцеві вибори відбулися у 29 ОТГ, що об’єдналися протягом 2015-2017 років.

«Нещодавно ЦВК призначила перші вибори депутатів та голів в Білопільській, Річківській, Синівській та Липоводолинській ОТГ відбудуться 30 червня. Також на цю дату призначено додаткові вибори депутатів в Краснопільській (Тур'янська сільська рада) та Миколаївській (Кровненська сільська рада) ОТГ, – розповів очільник області. – Крім того, облдержадміністрацією надано позитивний висновок про добровільне приєднання Піщанської сільської ради Ковпаківського району м. Суми до Сумської міської територіальної громади».

Візит Німецької делегації на Сумщину не випадковий, адже саме Ґеорґ Мільбрадт протягом останніх років сприяє реформі децентралізації в Україні і зміцненню місцевого самоврядування серед політичної еліти, Уряду України та Верховної Ради, тісно співпрацюючи з Мінрегіоном. Зокрема, він зацікавлений у обміні досвідом з лідерами громадської думки у Сумській області.

Розмовляючи з Миколою Клочком, пан Мільбрадт цікавився питаннями майбутнього укрупнення районів Сумської області, об’єднання тих громад, які на сьогодні ще не пішли на цей крок тощо. І повідомив, що він задоволений успіхами Сумщини у впровадженні цих важливих для України реформ.

У рамках візиту на Сумщину Ґеорґ Мільбрадт прочитає лекцію у СумДУ, зустрінеться з громадськими активістами і журналістами.

Професор Ґеорґ Мільбрадт – колишній президент-міністр Саксонії, екс-член дорадчого комітету Deutsche Bank і член Опікунської ради Інституту Макса Планка з фізики складних систем.