ПЕРСПЕКТИВИ ОБ`ЄДНАННЯ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД РОМЕНЩИНИ ОБГОВОРИЛИ НА ЗУСТРІЧІ З НАРОДНИМ ДЕПУТАТОМ

В актовій залі Роменської районної ради відбулась зустріч народного депутата України Максима ГУЗЕНКА, за участю голови районної державної адміністрації Валерія БІЛОХИ та голови районної ради Віктора ПЕРЕВАРУХИ, з сільськими головами району, депутатами районної ради, представниками громадськості, працівниками виконавчого апарату районної ради, структурних підрозділів районної державної адміністрації

Основне питання, що обговорювалося під час зустрічі, – перспективи об`єднання територіальних громад Роменщини.

Усі виступаючі погоджувалися, що процес децентралізації дуже важливий, необхідний і незворотній. Час доводить, що територіально-адміністративний устрій потрібно змінювати. Це – веління часу і реформ, які зараз проводяться в країні.

Під час дискусії виявилося, що в кожної громади є своє бачення щодо об'єднання, і кожен сільський голова має свою думку з цього приводу. Але серед пріоритетів під час об'єднання має бути саме спроможність, адже тільки фінансово сильна громада може розвиватись і мати перспективи.

Дібрівський сільський голова Петро ПАНЧЕНКО наголосив на тому, що найбільше побоювання місцевих мешканців, яке стримує об’єднання, це страх, що не розвиватимуться периферійні села, тому якраз цей напрямок має бути пріоритетним.

Також сільські голови висловили незадоволення щодо темпів удосконалення законодавства, яке стосується децентралізації та розподілу землі поза межами населених пунктів. Дехто бачив недоліки в тому, що до громад ставляться занадто жорсткі вимоги стосовно надання адміністративних послуг, взаємодії з територіальними органами центральної виконавчої влади – таких, як міліція, податкова та інші. Про брак якісних кадрів у громадах також було згадано.

Користуючись нагодою, сільські голови мали можливість поставити запитання про запуск ринку землі.

Народний депутат України Максим Гузенко запевнив присутніх, що готовий підтримати будь-які слушні ініціативи громад, надати необхідну допомогу та сприяти вирішенню проблем Роменщини.