НА СУМЩИНУ ЗАВІТАЛИ ПРЕДСТАВНИКИ 11 РЕГІОНАЛЬНИХ ПЛАТФОРМ ПРОГРАМИ «FIT FOR PARTNERSHIP WITH GERMANY»

Під час «круглого столу» під головуванням тимчасово виконуючої обов’язки голови облдержадміністрації Ірини КУПРЕЙЧИК та прес-конференції експерти програми ділилися своїм досвідом роботи із бізнесовими колами України та Сумщини

«Сумщина є однією з областей, які мають великий досвід плідної співпраці з програмою «Fit for Partnership with Germany» («Готові до співпраці з Німеччиною»), – повідомила Ірина Купрейчик. – Так, з 2001 по 2019 рік стажування в рамках програми в Німеччині здійснили 89 представників бізнесу нашої області. Вже у цьому році пройшли стажування 11 підприємців». 

За її словами, 15 жовтня проведений відбір претендентів на стажування в Німеччині і вже буде сформовано групи учасників стажування на 2020 рік.

«Ми маємо надію, що збережемо ці темпи співпраці з програмою і в подальшому інші наші підприємці будуть набувати досвід ведення бізнесу в Німеччині, шукати партнерів, нові ринки збуту тощо, – додав заступник директора Департаменту економічного розвитку і торгівлі Олексій ОКСАНТЮК. – Крім того, для Сумської області така співпраця – це зростання обсягів виробництва нашого бізнесу, збільшення кількості нових робочих місць та відрахування до місцевих бюджетів. Тому від цієї програми є велика користь, і ми й надалі будемо співпрацювати».

Керівник проектного офісу Програми «Fit for Partnership with Germany» в Україні Світлана СТЕПАЩЕНКО розповіла, що програма працює в Україні майже 20 років, за цей період нею скористалося більше 1,5 тис. підприємців.

«Протягом чотирьох тижнів підприємці занурюються в економіку Німеччини, бачать на практиці, як німці ведуть бізнес, вивчають їх бізнес-культуру і потім привозять цей досвід додому, – говорила вона – Ця програма покликана допомогти українському бізнесу проводити зовнішньоекономічну діяльність, розвивати підприємство, регіон і країну врешті-решт».

Представники регіональних платформ поділилися досвідом своєї роботи в регіонах і закликали малий і середній бізнес активніше брати участь у програмі «Fit for Partnership with Germany» («Готові до співпраці з Німеччиною»).