ПРЕЗИДЕНТ УКРАЇНИ ПІДПИСАВ ЗАКОН, ЯКИЙ В НАРОДІ НАЗВАЛИ «МАСКИ-ШОУ СТОП»

Президент України Петро Порошенко підписав законопроект №7275 про захист бізнесу від зловживань влади

Як відомо, законопроект 7275 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення дотримання прав учасників кримінального провадження та інших осіб правоохоронними органами під час здійснення досудового розслідування» 16 листопада підтримала Верховна Рада України.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман доручив головам обласних державних адміністрацій питання щодо виконання цього Закону взяти на особистий контроль.

«У Законі, який ми називаємо «маски-шоу стоп», йдеться про системний захист бізнесу та про підвищення відповідальності правоохоронних структур, які, на жаль, часто дозволяють собі виходити за рамки і за межі закону і вчиняти абсолютно незаконні дії відносно підприємств, які розвивають національну економіку, створюють національний продукт. Це є неприпустимим», – підкреслив Володимир Гройсман на засіданні Уряду.

Закон, зокрема, передбачає, що судовий розгляд й досудове розслідування автоматично фіксується за допомогою аудіо- і відеозаписуючих засобів. Крім того, при проведенні обшуків обов'язково має бути присутній адвокат.

За цим Законом, докази, отримані правоохоронцями з порушенням цих норм, будуть визнані неприпустимими в суді.

Крім того, новий Закон вводить покарання у вигляді обмеження волі до 5 років за розголошення даних досудового слідства, що принижують людину.

За словами голови комітету Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Андрія Кожем'якіна, цей Закон дозволить більш ефективно захистити права підприємців від тиску силовиків.