Веб-сторінки ліквідованих РДА

РОМЕНЩИНА: ВИКОНАННЯ ДЕРЖАВНИХ ПРІОРИТЕТІВ У СФЕРІ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ

“З метою належного інформування жителів Роменщини, у Роменському районі повинно бути  на належному рівні  забезпечено публічність та відкритість щодо діяльності органів влади”,- зазначив голова Роменської районної державної адміністрації В.П.Сєрік під час оперативної наради з заступниками голови, керівником апарату, начальниками відділів апарату та структурних підрозділів Роменської районної державної адміністрації, яка відбулася 30 вересня у  Роменській районній державній адміністрації.

На розгляд наради були винесені питання: “Реалізація у регіоні ініціатив Президента України щодо підвищення соціального захисту (рівня життя) найбільш уразливих верств населення (пенсіонерів, інвалідів, ветеранів війни)”, “Про стан готовності до опалювального сезону 2013-2014 років закладів соціальної сфери району”, “Аналіз виконання документів з 23 по 06 вересня 2013 року, які надійшли з Сумської обласної державної адміністрації структурними підрозділами Роменської районної державної адміністрації”, “Про виконання плану роботи Роменської районної державної адміністрації за попередній тиждень”,  “Звіт керівників структурних підрозділів про стан планування та виконання плану роботи за попередній тиждень, проблемні питання та план роботи на поточний тиждень”. Були розглянуті інші актуальні питання.

По питанню щодо реалізації у Роменському районі ініціатив Президента України щодо підвищення соціального захисту (рівня життя) найбільш уразливих верств населення (пенсіонерів, інвалідів, ветеранів війни) інформував начальник управління праці та соціального захисту населення Роменської районної державної адміністрації Даценко О.М., який зазначив, що управлінням соціального захисту населення Роменської районної державної адміністрації проводиться цілеспрямована робота щодо реалізації соціальних ініціатив Президента України. Мета соціальних ініціатив – забезпечення послідовного впровадження державної політики щодо підвищення соціального захисту найбільш вразливих верств населення (пенсіонерів, інвалідів, ветеранів війни, малозабезпечених сімей).

“Президентом України особлива увага приділена малозабезпеченим сім’ям, у Роменському районі таких налічується 149, а саме, запроваджено поступове збільшення розміру державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям  в зв'язку підвищенням гарантованого рівня забезпечення прожиткового мінімуму.

Для забезпечення домашнього догляду за інвалідами внаслідок психічного захворювання з травня 2012 року допомога на догляд зросла до рівня мінімальної зарплати, фактично в 10 разів.

З 1 травня 2012 року проведено підвищення пенсій на 100 гривень, підвищено пенсійні виплати членам сімей померлих інвалідів з 28% до 42% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, збільшено підвищення до пенсії для учасників війни, нагороджених медалями, з 15 до 20% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність; для учасників війни без нагород - з 10 до 15% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Відповідно до ініціатив Президента України у 2013 році проведені виплати щорічної разової грошової допомоги до Дня Перемоги інвалідам війни, учасникам бойових дій, вдовам загиблих (померлих) ветеранів війни, учасникам війни, які порівняно з 2012 роком збільшені в середньому на 162 гривні.

Проголошені в 2013 році  нові соціальні ініціативи: «Діти – майбутнє України», направлені на посилення соціального захисту дітей, зокрема, дітей з особливими потребами, дітей-сиріт та сімей, які виховують таких дітей.

Так, завдяки реалізації нових соціальних ініціатив збільшено надбавку на догляд за дитиною-інвалідом підгрупи А (з найтяжчим ступенем функціональних обмежень) з 50 до 100 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Також Президент України підписав ще один із «пакету» законів, спрямованих на реалізацію нових соціальних ініціатив щодо збільшення розміру виплат державної допомоги на дітей-інвалідів, які перебувають під опікою. Згідно з прийнятим законом з липня 2013 року розмір допомоги дітям-інвалідам, над якими встановлено опіку чи піклування визначається  на рівні двох прожиткових мінімумів для дитини відповідного віку без урахування державної соціальної допомоги на дітей-інвалідів.

Таким чином, впровадження соціальних ініціатив Президента України та нормативних актів Уряду свідчать про чіткі позитивні тенденції щодо виконання у Роменському районі державних пріоритетів у сфері соціального захисту найбільш вразливих верств населення»,- інформував Олександр Михайлович.