УЧАСНИКИ АТО МАЮТЬ РЕАЛІЗОВУВАТИ СВОЄ ПРАВО НА ЗЕМЛЮ БЕЗ ЗАТЯГУВАНЬ І БЮРОКРАТИЧНИХ ПЕРЕПОН ЗБОКУ ДЕРЖГЕОКАДАСТРУ

Під час апаратної наради тимчасово виконуюча обов’язки голови облдержадміністрації Ірина КУПРЕЙЧИК доручила в.о. начальника Головного управління Держгеокадастру у Сумській області Інні ВЕЛІТЧЕНКО підготувати інформацію щодо того, скільком громадянам, які не є не жителями Сумщини, надано дозволи на розробку проектної документації на земельні ділянки в Сумській області

«За результатами аналізу звернень, що надходять до Сумської облдержадміністрації, можна прослідкувати тенденцію, що учасникам АТО і пересічним громадянам надаються дозволи на розробку проектної документації на одні й ті ж ділянки, – говорила Ірина Купрейчик. – А врешті-решт ці ділянки належать, по факту, другим особам чи виставляються на аукціони. Фактично це веде до набуття пріоритетної можливості отримати землю в нашій області вже не тим, хто проживає на цій території. І земельна ділянка відходить жителю іншої області».

Тимчасово виконуюча обов’язки голови облдержадміністрації констатувала, що як наслідок таких дій, люди, які все своє життя живуть в тому чи іншому населеному пункті нашої області, не можуть отримати земельну ділянку поруч з місцем проживання. Натомість землю отримує не громада села чи міста, а невідомі особи.

Ірина Купрейчик зазначила: «Я хочу звернутись до правоохоронних органів та інших компетентних органів з метою аналізу дій Головного управління Держгеокадастру в Сумській області на предмет вибіркового відбору земельних ділянок для торгів, виділення земельних ділянок без врахування цільового призначення та без врахування інтересів територіальних громад».

Під час апаратної наради тимчасово виконуюча обов’язки голови облдержадміністрації доручила головам райдержадміністрацій, міським, сільським, селищним головам забезпечити дотримання земельного законодавства України у межах компетенції та недопущення самовільного захоплення земельних ділянок і їх використання не за цільовим призначенням.

«Шановні мешканці Сумської області, прошу вас у разі наявної інформації щодо порушення законодавства та ваших законних прав з боку Головного управління Держгеокадастру в Сумській області невідкладно звертатися до правоохоронних органів та повідомляти про виявлені факти в облдержадміністрацію», – наголосила вона.