ГОСПІТАЛЬНА РАДА СУМЩИНИ ПЛАНУВАЛА, ЯК НАДАВАТИМЕТЬСЯ МЕДИЧНА ДОПОМОГА ЖИТЕЛЯМ ОБЛАСТІ ПІСЛЯ 1 КВІТНЯ

Під час другого засідання госпітальної ради під головуванням заступника голови облдержадміністрації Івана БОРШОША її учасники в режимі відеоселекторної наради надавали свої пропозиції щодо формування плану Сумського госпітального округу

Іван Боршош відзначив низьку активність членів госпітальної ради з районів щодо надання пропозицій щодо формування плану Сумського госпітального округу.

Пропозиції до формування плану Сумського госпітального округу, що надійшли, зачитав начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Дмитро КРАВЦОВ. Він нагадав, що в області затверджена мережа опорних лікарень. Посадовець презентував карту Сумщини, де нанесені опорні лікувальні заклади і регіон, який вони обслуговують. Це Шосткинська, Конотопська, Роменська, Глухівська та Охтирська ЦРЛ, Сумська обласна клінічна лікарня і Сумська міська клінічна лікарня Сумської міської ради.

«Стратегічними індикаторами, що бралися при визначенні опорних закладів, є такі показники, як кількість пологів у лікарні, госпіталізація на 10 тис. населення, госпіталізація з мозковими інсультами, госпіталізація з інфарктами міокарда, кількість хірургічних операцій, – зазначив начальник обласного управління охорони здоров’я. – Також врахована наявність медичного обладнання, лікарів тощо».

Наразі першочерговим завданням держави та області є підготовка відділень невідкладної допомоги (приймальних відділень) в цих опорних закладах – ремонт та забезпечення відповідним медичним обладнанням.

Під час засідання було презентовано маршрути госпіталізації, за якими пацієнти зможуть отримати кваліфіковану медичну допомогу за тим чи іншим профілем.

Говорили також про реорганізацію медичних закладів та окремих відділень, можливості працевлаштування лікарів після вивільнення тощо.

Наголошено, що члени госпітальної ради сьогодні до кінця дня ще мають право надати свої пропозиції щодо формування плану Сумського госпітального округу. Затверджений членами госпітальної ради план буде розглядатися в Міністерстві охорони здоров’я України.