У ПЕРІОД КАРАНТИНУ ВСІ СОЦІАЛЬНІ ПРОГРАМИ БУДУТЬ ВИКОНУВАТИСЯ, – МІНІСТР СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ

Міністр соціальної політики України Марина ЛАЗЕБНА під час онлайн-брифінгу озвучила основні кроки Уряду щодо посилення соціального захисту громадян в умовах світової економічної кризи та поширення епідемії коронавірусу

«Уряд гарантує безперебійну роботу програми житлових субсидій. Більш того, ми в умовах карантину посилюємо цей напрям роботи», – зазначила Марина Лазебна.

За словами Міністра, на засідання Уряду буде винесено рішення щодо встановлення компенсації додаткових витрат для 3 млн домогосподарств, які на сьогодні отримують субсидію на оплату окремих комунальних послуг в період карантину. «Це буде зроблено шляхом збільшення на 50% соціальних нормативів користування електроенергією, природним газом для приготування їжі, підігріву води, користування холодною та гарячою водою. Це робиться для того, щоб компенсувати збільшені витрати сімей під час перебування вдома в період карантину. У середньому це буде близько 300 грн», – сказала Марина Лазебна.

Також, за її словами, буде спрощено порядок надання субсидій для людей, які втратять роботу в період карантину.

Водночас Міністр наголосила, що Уряд гарантує, що на час карантину штрафні санкції не будуть застосовуватися при утворенні заборгованості за комунальні послуги.

Посадовець зазначила, що Уряд надасть відповідні доручення органам місцевого самоврядування контролювати цю норму. Це робиться для того, щоб пенсіонери, які є в зоні ризику, максимально перебували вдома під час карантину.

За матеріалами Урядового порталу: https://www.kmu.gov.ua/news/u-period-karantinu-vsi-socialni-programi-budut-vikonuvatisya-ministr-socialnoyi-politiki