ПРОВЕДЕНО ЗАСІДАННЯ «КРУГЛОГО СТОЛУ» З НАГОДИ ВІДЗНАЧЕННЯ В УКРАЇНІ 30.07.2020 ВСЕСВІТНЬОГО ДНЯ БОРОТЬБИ З ТОРГІВЛЕЮ ЛЮДЬМИ

Торгівля людьми - це форма сучасного рабства та порушення прав людини, від якої потерпають чоловіки, жінки та діти, та яка не втрачає актуальності у XXI ст. для жодної країни світу, включаючи Україну. Маніпулюючи бажаннями та намірами людей, їх ошукують та експлуатують

У 2013 році Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй проголосила 30 липня Всесвітнім днем протидії торгівлі людьми, зазначивши, що в цей день необхідно підвищувати рівень поінформованості громадян стосовно глобальної проблеми торгівлі людьми і привертати увагу до важкого становища жінок, чоловіків і дітей, які стали жертвами цього злочину, а також заохочувати людей активно допомагати постраждалим і протидіяти торгівлі людьми.

29 липня 2020 р. з нагоди відзначення в Україні Всесвітнього дня  боротьби з торгівлею людьми, у приміщенні  управління соціального захисту населення Роменської райдержадміністрації проведено засідання  «круглого столу» на тему: «Протидія торгівлі людьми»

Метою засідання було скоординувати роботу служб, установ та органів місцевого самоврядування району щодо здійснення  інформаційно-профілактичної роботи з попередження торгівлі людьми.

Засідання відбулося під керівництвом начальника управління соціального захисту населення Роменської райдержадміністрації Даценка О.М., за участю посадових осіб та спеціалістів управління соціального захисту населення райдержадміністрації, служби у справах дітей райдержадміністрації, Роменського районного центру соціальних служб, Роменського районного територіального центру соціального обслуговування (надання  соціальних послуг).

Даценко О.М., зазначив: «Торгівля людьми є одним із найважчих злочинів проти людини, тому злагоджена  робота органів влади та усіх небайдужих людей повинна бути системною, щоб досягнути позитивного результату у боротьбі з цим ганебним явищем.    Торгівля людьми та експлуатація доведених до відчаю людей – загрози, що зростають в умовах економічної кризи та збройного конфлікту. Важка ситуація багатьох українців, зокрема, внутрішньо переміщених осіб, робить їх більш схильними приймати будь-які пропозиції працевлаштування».

Головний спеціаліст  управління соціального захисту населення Байвердієва В.Л., зазначила, що від торгівлі людьми може постраждати будь-хто, незалежно від віку, статі, освіти чи соціального статусу. Статистика надання допомоги постраждалим особам в Україні свідчить, що чоловіки і жінки становлять приблизно однакову кількість серед постраждалих; 10% постраждалих – діти, які є особливо вразливою та незахищеною групою.

Директор Роменського районного центру соціальних служб Сушко М.М., розповіла про роботу, що здійснюється  спеціалістами центру з уразливими категоріями населення району з питання підвищення рівня їх обізнаності про причини та наслідки торгівлі людьми.  

Законодавством України особам, постраждалим від торгівлі людьми,  гарантується комплексна допомога (психологічна, соціально-педагогічна, соціально-медична, юридична, допомога у працевлаштуванні та перекваліфікації, тощо), виходячи з особистих потреб постраждалої особи, в тому числі і одноразова матеріальна виплата.

Сьогоднішня зустріч мала на меті донести до населення інформацію про торгівлю людьми, дітьми, зовнішні та внутрішні причини виникнення даної проблеми; про те, які права порушуються в ситуації торгівлі людьми, як захистити себе від шахрайства та не потрапити до рук торгівців людьми, сформувати навички безпечної поведінки, обачності та спостережливості.