ПРОХОДЖЕННЯ АЛЬТЕРНАТИВНОЇ (НЕВІЙСЬКОВОЇ) СЛУЖБИ

Закон України «Про альтернативну (невійськову) службу» було введено в дію Постановою Верховної Ради України № 1976-XII (12 грудня 1991 року). Він визначає її організаційно-правові засади

Альтернативна служба відповідно до Конституції держави може замінити виконання військового обов'язку. Таке трапляється у разі, коли служба в армії суперечить релігійним переконанням громадянина, тобто віровчення, яке він сповідує, не допускає користуватися зброєю. Відповідає за виконання цього закону Міністерство праці та соціальної політики України. Підпорядковані Міноборони військкомати лише знімають з обліку призовників, якщо вони направляються для проходження альтернативної служби.

Вирішення питання в районі покладено на районну комісію у справах альтернативної (невійськової) служби, затвердженою розпорядженням голови Роменської районної державної адміністрації від 14.07.2011 № 492 «Про районну комісію у справах альтернативної (невійськової) служби» зі змінами.

05.08.2020 відбулось засідання районної комісії у справах альтернативної (невійськової) служби.

Начальник управління соціального захисту населення Олександр Даценко проінформував присутніх, що до управління звернувся громадянин, який подав заяву та пакет документів щодо проходження альтернативної (невійськової) служби. Також повідомив, що альтернативну службу громадяни проходять на підприємствах, в установах, організаціях, що перебувають у державній або комунальній власності, діяльність яких у першу чергу пов’язана із соціальним захистом населення, охороною здоров’я, будівництвом, житлово-комунальним та сільським господарством.

Начальник управління соціального захисту населення зазначив, що в разі ухилення від проходження альтернативної служби, або вчинення інших дій, передбачених законодавством, комісія може скасувати своє рішення про направлення на альтернативну службу, після чого громадянин підлягає призову на строкову військову службу на загальних підставах.

По результатам проведеної районної комісії, заявника направлено для проходження альтернативної (невійськової) служби

Безпосереднє ведення справ щодо проходження альтернативної (невійськової) служби здійснюється управлінням соціального захисту населення Роменської районної державної адміністрації.