В ОНЛАЙН-ФОРМАТІ ОБГОВОРИЛИ ОНОВЛЕНІ РОЗ'ЯСНЕННЯ НАЗК ЩОДО ЗАСТОСУВАННЯ АНТИКОРУПЦІЙНОГО ЗАКОНОДАВСТВА

«Нові роз’яснення враховують останні зміни антикорупційного законодавства та практику проведення повних перевірок декларацій НАЗК. Оскільки НАЗК, відповідно до чинного законодавства, є органом уповноваженим надавати роз’яснення, методичну та консультаційну допомоги з питань застосування Закону України «Про запобігання корупції» раджу кожному суб’єкту декларування враховувати зазначені роз’яснення під час роботи з власною декларацією», – зазначила уповноважена особа з питань запобігання та виявлення корупції Роменської райдержадміністрації Валентина НАЗАРЕНКО

До відома державних службовців управління соціального захисту населення Роменської райдержадміністрації доведено сформовані додаткові правові позиції НАЗК стосовно декларування земельних ділянок. Згідно з якими не декларуються земельні ділянки:
- на яких розміщений будинок, який є зареєстрованим місцем проживання (за умови фактичного не користування будинком у звітному періоді);
- які не містять меж в натурі та права щодо яких не визначені у встановленому законом порядку;
- під багатоквартирним будинком, таунхаусом, у гаражних кооперативах, садівничих товариствах (якщо не виділена окремо під об’єктом нерухомості).

Декларуються земельні ділянки як такі, що належать на праві власності, право власності на які набуто до 03.08.2004 (набрання чинності ЗУ «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень»), незалежно від державної реєстрації права. Якщо право на земельну ділянку виникло після 03.08.2004, але не здійснена державна реєстрація права власності на неї, то вказується, що така земельна ділянка належить на праві користування.

В завершення онлайн-семінару Валентина Назаренко надала учасникам рекомендації, користуючись яким вони зможуть своєчасно та достовірно заповнити декларацію за 2020 рік.