Веб-сторінки ліквідованих РДА

ПРИНЦИПИ ГЕНДЕРНОЇ РІВНОСТІ В РЕАЛІЗАЦІЇ ПОЛІТИКИ НА МІСЦЕВОМУ РІВНІ ОБГОВОРИЛИ В ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

В облдержадміністрації відбулось засідання робочої групи щодо впровадження на Сумщині проєкту Міністерства розвитку громад та територій України та ООН «Посилення ґендерної рівності та розширення прав та можливостей жінок шляхом проведення реформи децентралізації в Україні». Участь у заході взяв заступник голови облдержадміністрації Віталій МАКСИМЕНКО

«Ми маємо ці питання активно комунікувати, адже у суспільстві є нерозуміння того, що таке гендерна політика і як вона дотична до діяльності державної виконавчої влади та органів місцевого самоврядування. Необхідно пояснювати, що це не питання виключно жінок і чоловіків, це комплексне питання прав людини без залежності від статі чи віку. Забезпечення гендерної рівності – один з важливих факторів, що спроможний підсилити хід реформ в Україні, в тому числі реформи децентралізації», – зазначив заступник голови облдержадміністрації Віталій Максименко.

Наразі, особливо гострою є проблема ґендерного розподілу на місцевому рівні. Розробка нормативних документів та планування бюджету не враховує гендерного підходу та не забезпечує рівномірного розподілу ресурсів між різними групами мешканців громади.

За словами координатора проєкту «Посилення ґендерної рівності та розширення прав та можливостей жінок шляхом проведення реформи децентралізації в Україні» в Сумському регіоні Світлани ТАРАСЕНКО, реалізація цього проєкту має забезпечити рівномірне врахування та представлення інтересів усіх груп населення при реалізації політики на місцях. Тобто, забезпечити застосування ґендерного принципу під час розробки стратегій розвитку, плануванні бюджету, управлінні громадою тощо.

Реалізація проєкту передбачає надання консультаційної, технічної та експертної допомоги при розробці та реалізації нормативно-правових документів з урахуванням ґендерного підходу, проведення інформаційних кампаній щодо роз’яснення принципів ґендерної політики серед населення громад, підвищення кваліфікації представників шляхом проведення навчань та розробки інформаційно-роз’яснювальної продукції тощо.

У рамках засідання робочої групи було обговорено пропозиції, розроблені на основі проведеного аналізу ґендерних розривів при складанні місцевих регіональних стратегій розвитку, а також спроможність працівників облдержадміністрації до формування та реалізації ґендерно-чутливих обласних стратегій та бюджетів.

Члени робочої групи ознайомилися з концепцією гендерного профілю Сумської області в межах зазначеного проєкту. Спланували процедурні активності, координаційну взаємодію членів робочої групи щодо збору та аналізу показників для гендерного профілю, а також визначилися з контрольними датами роботи над гендерним профілем.