ПРОВІДНІ КОМПАНІЇ УКРАЇНИ ТА СВІТУ ПРОПОНУЮТЬ СУМЩИНІ ЦИФРОВІ СЕРВІСИ
Про це йшлося під час робочої зустрічі голови Сумської облдержадміністрації Дмитра ЖИВИЦЬКОГО з представниками цих компаній щодо обговорення можливостей співпраці для реалізації проектів розвитку із залученням інвестицій
«Питання розвитку цифрової інфраструктури є одним із пріоритетних напрямків розвитку нашої діяльності. Підвищення якості життя громадян держави в цілому і жителів Сумської області, зокрема, неможливе без реалізації масштабних проектів із залученням сучасних новітніх технологій і високотехнологічних виробництв. Це громадська безпека, транспортна інфраструктура, якісна освіта та медицина, послуги ЖКГ», – сказав Дмитро ЖИВИЦЬКИЙ.
Під час зустрічі з потенційними інвесторами були представлені різноманітні презентації та демонстрація реальних можливостей наступних проектів: смарт-система управління вуличним освітленням, хмарні рішення для оптимізації витрат на експлуатацію ІТ-інфраструктури, модернізація котелень та мереж з поступовим переходом на альтернативне паливо, використання новітніх технологій у житловому господарстві сучасних міст, контрольза ситуацією на міських перехрестях.
Велика увага представників компаній була приділена питанню впровадження системи громадської безпеки «Безпечне місто», яка спираючись на досягнення в сфері прикладного використання «штучного інтелекту», і на основі аналізу «великих даних» дозволяє не лише спостерігати за ситуацією в окремих точках міста, але і моделювати і прогнозувати за багатьма факторами потенційний розвиток подій.
Також під час зустрічі директор компанії «Národnáenergetická, IntechSlovakia» Іван ДЮДЯК поділився досвідом Словаччини в питаннях енергоефективності. Зокрема говорив про модернізацію котелень та мереж із переходом на альтернативне паливо та переробку біомаси. Він також повідомив, що на території Сумської області у м. Білопілля вже відкрита котельня з використанням альтернативних видів палива.
«Ми на цьому не зупиняємося, у нас амбітні плани, – додав міський голова м. Білопілля Юрій ЗАРКО. – Хочемо показати всій Україні, як можна в умовах невеликого міста при обмеженому бюджеті фактично відійти від споживання газу. Ми збудували котельну, яка працює на всіх видах відходів із елеваторів. Ця котельня, яка опалює четверту частину міста».
За словами голови облдержадміністрації, сьогодні з Сумщиною працюють провідні компанії України та світу. Але у зв’язку із реформою децентралізації наразі саме громади мають ресурси та повноваження фінансувати подібні інвестиційні проекти. Сумська облдержадміністрація бере на себе роль комунікатора в цьому процесі. Дмитро Живицький запевнив, що всі проекти будуть розглянуті та доведені до відома територіальних громад Сумської області.
«Наше завдання – допомогти та пояснити громадам про нові можливості, навчити їх робити більш ефективною систему управління та економити кошти», – зазначив очільник облдержадміністрації.













