Веб-сторінки ліквідованих РДА

НАЦІОНАЛЬНА СТРАТЕГІЯ БЕЗБАР'ЄРНОСТІ – СТАНДАРТИ РІВНИХ МОЖЛИВОСТЕЙ ДЛЯ ВСІХ ГРУП НАСЕЛЕННЯ

На цьому наголосила заступник голови Роменської районної державної адміністрації Валентина НАЗАРЕНКО під час засідання постійно діючої робочої групи з впровадження Плану заходів та Плану дій на 2021/22 роки з реалізації Національної стратегії із створення безбарєрного простору в Україні на період до 2030 року

З метою створення безперешкодного середовища для всіх груп населення, забезпечення рівних можливостей кожній людині реалізовувати свої права, отримувати послуги на рівні з іншими шляхом інтегрування фізичної, інформаційної, цифрової, соціальної та громадянської, економічної та освітньої безбар’єрності до всіх сфер державної політики розпорядженням голови Роменської райдержадміністрації від 03.12.2021 № 265-ОД затверджено План дій Роменської районної державної адміністрації на 2021 і 2022 роки з реалізації Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року.

Начальник відділу освіти, культури, молоді, спорту та охорони здоров’я Роменської райдержадміністрації Марина СУШКО повідомила, що на виконання зазначеного Плану дій у ІІІ кварталі 2021 року структурними підрозділами з питань молоді та спорту міської, селищних та сільських рад Роменського району проведено інвентаризацію об’єктів спортивної інфраструктури, визначено їх технічний стан та рівень доступності. З метою подолання психологічних бар’єрів відповідно до положень Конвенції про права осіб з інвалідністю у всіх закладах освіти Роменського району протягом 2021 року проводилася робота, спрямована на толерантне ставлення всіма верствами населення до дітей з інвалідністю. Зокрема, для дітей проводилися тематичні тижні та заходи: Тиждень прав дитини, Тиждень толерантності, Тиждень протидії булінгу, Акція «16 днів проти насилля», День протидії торгівлі людьми, День прав людини тощо. Загалом для дітей протягом 2021 року проведено близько 500 заходів, для педагогічних працівників – 380. Крім того, педагоги у звітному періоді приймали участь у вебінарах, як на всеукраїнських платформах, так і проведених спеціалістами Центру професійного розвитку педагогічних працівників щодо подолання психологічних бар’єрів відповідно до положень Конвенції про права осіб з інвалідністю.

«Головам міської та селищним територіальних громад рекомендовано сприяти підвищенню міської мобільності та розвитку мережі паркувальних зон і пасажирських терміналів для пересадки з індивідуального транспорту на міський, а саме: передбачати при проектуванню автомобільних доріг у межах населених пунктів елементи із забезпечення доступності для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення: пологі заїзди/зїзди шляхом пониження бортового каменю та встановлення світлофорів, озвучених для потреб осіб з порушенням зору та оснащених для потреб осіб з порушенням слуху», - зазначила начальник відділу містобудування, архітектури, інфраструктури, екології та житлово-комунального господарства Роменської райдержадміністрації Людмила ФЕДЬКО.

В ході роботи також було узгоджено план-графік засідань на 2022 рік та детально обговорено координацію заходів з безпосередніми виконавцями.

«Протягом 2021 року поступово було сформовано абсолютно нову державну політику зі створення безбар’єрного простору в України. В 2022 році ми разом з громадами маємо розвивати її на місцевому рівні конкретними діями», - зазначила Валентина НАЗАРЕНКО.

В завершення наради управлінню соціального захисту населення Роменської райдержадміністрації було наголошено на поширенні інформації щодо конкурсу на кращий соціальний проєкт/ініціативу «Будуємо країну без бар’єрів разом!» серед громад Роменщини.

Довідково: Метою конкурсу «Будуємо країну без бар’єрів разом!» є виявлення найкращих ініціатив та успішних кейсів, реалізованих в громадах на території України фізичними особами, громадськими та релігійними організаціями, впровадження кращих практик врядування на державному рівні й на місцях через принципи прозорості, справедливості, рівності, гласності, верховенства права та прав людини.

Щоб взяти участь у конкурсі потрібно заповнити відповідні форми та до 7 лютого 2022 року надсилати їх на адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.