Веб-сторінки ліквідованих РДА

ДІАЛОГ ВЛАДИ З ГРОМАДСЬКИМИ ОРГАНІЗАЦІЯМИ УЧАСНИКІВ БОЙОВИХ ДІЙ НА ТЕРИТОРІЇ ІНШИХ ДЕРЖАВ

5 лютого в приміщенні Роменської районної державної адміністрації відбулося засіданнякоординаційної ради з питань взаємодії з громадськими організаціями учасників бойових дій на території інших держав

Члени координаційної ради, а це представники районної державної адміністрації, представники Роменського товариства учасників війни в Афганістані, представники інших громадських організацій, взяли участь у засіданні, обговорили важливі питання, що стосуються взаємодії з громадськими організаціями учасників бойових дій на території інших держав.

Засідання відкрив голова Роменської районної державної адміністрації, голова координаційної ради Сєрік В.П.

Усі присутні перед початком засідання хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих унаслідок аварії, що сталася на залізничному переїзді поблизу сіл Білани та Вири Білопільського району.

Після цього голова координаційної ради Сєрік В.П. оголосив порядок денний засідання.

Віктор Петрович зауважив, що 15 лютого 2014 року виповнюється 25 років з часу виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан.

«На підтримку ініціативи ветеранської громадськості з числа учасників бойових дій на території інших держав, Президентом України Віктором Януковичем підписано Указ «Про проведення у 2014 році в Україні Року учасників бойових дій на території інших держав», що свідчить про значну увагу Президента до вирішення проблем учасників локальних війн та військових конфліктів, передусім до ветеранів-афганців. Це категорія людей, які у мирний час пройшли крізь пекло воєнного лихоліття, а також ті, хто зовсім молодим загинув під час тих подій», - зазначив Віктор Петрович.

Про основні аспекти реалізації у регіоні завдань Президента України щодо забезпечення соціального захисту учасників бойових дій на території інших держав та членів їх сімей доповів присутнім начальник управління соціального захисту населення Роменської районної державної адміністрації Даценко О.М.

У свою чергу голова Роменського товариства учасників війни в Афганістані                                                Коломієць В.М. інформував присутніх про діяльність Роменського товариства учасників війни в Афганістані. Спілкуючись із членами координаційної ради, Віталій Миколайович висловив своє бачення щодо подальшої співпраці влади та громадських організацій учасників бойових дій на території інших держав.

Було акцентовано увагу на тому, що громадським організаціям ветеранів спільно з районною державною адміністрацією, органами місцевого самоврядування району потрібно вживати більш дієвих заходів щодо консолідації суспільства, налагодження більш тісної співпраці між представниками влади та громадськості. Також велася розмова про необхідність  виховання у молоді патріотичного ставлення до Батьківщини, поваги до ветеранів.

Перший заступник голови Роменської районної  державної адміністрації Татарінов В.М. зупинився на питанні організації відзначення Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 25-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан.

Підводячи підсумки засідання, голова Роменської районної державної адміністрації Сєрік В.П. зазначив: «Учасники бойових дій на території інших держав, ветерани-афганці потребують особливої уваги від держави та громадськості у вирішенні важливих питань, що стосуються їх соціального захисту, оздоровлення, медичного обслуговування. Ці завдання - на контролі у Глави держави та районної влади. Ми повинні піклуватися про підвищення рівня соціального захисту, медичного обслуговування учасників бойових дій на території інших держав, сімей загиблих та померлих учасників таких бойових дій. Заходи, що будуть проведені 15 лютого, повинні бути спрямовані перш за все, на належне вшанування громадян, які виконували військовий обов’язок на території інших держав».

З обговорюваних питань були прийняті відповідні рішення.