Веб-сторінки ліквідованих РДА

СТВОРЕННЯ УМОВ ДЛЯ РЕАЛІЗАЦІЇ ПРАВА КОЖНОЇ ДИТИНИ НА ВИХОВАННЯ В СІМ’Ї

Тимчасово виконуючим обов’язки голови Роменської районної державної адміністрації-начальника районної державної адміністрації Валентиною НАЗАРЕНКО проведено нараду щодо  соціального захисту дітей на території Роменського району

«Дотримання основних засад державної політики щодо соціального захисту дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування є одним із пріоритетних напрямків діяльності в Роменському районі. Відповідно до Закону України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування», з метою соціально-правового захисту дітей, забезпечення права кожної дитини, а особливо дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування виховуватись в сім’ї, бути усиновленою, виховуватись в дитячому будинку сімейного типу, під опікою, піклуванні родичів, близьких, службами у справах дітей  проводиться ряд заходів щодо забезпечення соціально-правового захисту дітей всіх категорій. Так, на  території Роменського району на даний час на первинному обліку перебуває 86 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування: із них під опікою і піклуванням перебувають – 56 дітей, у прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу – 23 дитини,  знаходяться у закладах соціального захисту дітей – 4 дитини,  навчаються та проживають у професійно-технічних, вищих навчальних закладах – 3 дитини.  В районі створено 4 дитячих будинки сімейного типу, в яких проживає 29 дітей-сироти та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також 12 прийомних сімей, які мають на вихованні 23 прийомні дитини. Завдяки послідовній, системній роботі щодо розвитку сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування у нашому районі спостерігається стійка тенденція щодо розширення мережі прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу. У 2022 році створена нова прийомна сім’я  та в планах на найближчий час - створення ще  однієї прийомної сім’ї», - зазначила Валентина НАЗАРЕНКО.

В ході наради підведено підсумки роботи служб у справах дітей у минулому році, сформульовано основні завдання на 2023 рік, обговорено проблемні питання галузі та надано відповідні протокольні доручення.