Веб-сторінки ліквідованих РДА

АМАТОРИ РОМЕНЩИНИ НА ОБЛАСНОМУ ФЕСТИВАЛІ ПАТРІОТИЧНОЇ ПІСНІ «ПАРТИЗАНСЬКІ ЗІРНИЦІ»

Щорічно 22 вересня, згідно Указу Президента України від 30 жовтня 2001 року №1020, в Україні відзначається День партизанської слави

Визвольні рейди Ковпака ввійшли в історію народної боротьби як частина його власного, грізного для ворогів, імені, і їхній досвід ще безсумнівно послужить новим поколінням українських революціонерів.

Партизанський рух відображав несхитну волю і прагнення всього народу відстояти свою Батьківщину. За своїми масштабами всенародна боротьба в тилу ворога стала важливим військово-політичним фактором в розгромі фашизму. Сила і могутність підпілля і партизанського руху полягали у міцній їх підтримці Українським народом.

Сьогодні, нажаль, Україна переживає нелегкі часи, але народ сильний у час єднання. Свідомі українці мають за мету підіймати патріотичний дух та підтримувати дії щодо збереження непорушності державного кордону та повітряного простору України.

19 вересня, напередодні Дня Партизанської Слави, в місті Путивлі відбувся обласний фестиваль патріотичної пісні «Партизанські зірниці». Древня Путивльська земля гостинно зустрічала близько 300 учасників фестивалю, що представляли делегації з усіх куточків Сумської області.

Фестиваль розпочався урочистою ходою делегацій міст та районів області, яку очолили костюмовані персонажі партизанського загону під керівництвом «командира партизанського з'єднання у Велику Вітчизняну війну, Героя Радянського Союзу Сидора Ковпака» та його найближчого соратника – легендарного «комісара Руднєва». Святкова колона, обрамлена рушниками всіх регіонів області, урочистим маршем пройшла стадіоном до імпровізованої сцени, прикрашеної державними прапорами та квітковими композиціями –символами держави, партизанського руху, увічненої пам’яті про народний подвиг. Учасники театралізації розгорнули перед сценою символічну карту України з позначенням маршрут у партизанського з’єднання від Путивля до Карпат.

Учасників фестивалю та глядачів вітали керівники області, міста Путивля і Путивльського району. Програму фестивалю представляли близько 40 колективів та окремих виконавців області.

Делегацію Роменського району достойно представили відділ культури Роменського районної державної адміністрації та учасники народного аматорського ансамблю народних музик «Ілінський ярмарок» (керівник В.Момот). У виконанні колективу прозвучали патріотичні твори: українська народна пісня «Недалеко батько окопи копав» та пісня В.Момота на слова І.Лещика «Гукав отаман».

Свято закінчилося яскравою хореографічною композицією з вишитих рушників від усіх делегацій, що символізувала єдність і неподільність українського народу.

Фестиваль патріотичної пісні «Партизанські зірниці» ще раз підтвердив, що українці не байдужі до своєї історії, традицій та звичаїв і що наші сучасники гідно несуть військово-патріотичну естафету своїх батьків, дідів та прадідів.