ГЛАВА УРЯДУ: ЗАВДАННЯ МІСЦЕВОЇ ВЛАДИ – НАВЧИТИСЯ ЯКІСНО УПРАВЛЯТИ ПУБЛІЧНИМИ ФІНАНСАМИ, ОТРИМАНИМИ В РЕЗУЛЬТАТІ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ

Місцева влада повинна навчитися якісно управляти публічними фінансами та формувати бюджети, орієнтуючись на інтереси громадян. Про це заявив Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман

«Найголовніше, щоб процес бюджетотворення на місцях був інклюзивним і орієнтувався на інтереси громадян», – зазначив Володимир Гройсман.

Він зауважив, що у багатьох громад уже формуються бюджети громадських ініціатив, де громадськість включається у процес, куди витрачати кошти, навіщо і здійснює контроль за їх використанням. У цьому контексті децентралізація дає можливість підірвати основи корупції.

«Коли система дуже централізована, нею легко керувати щодо тіньових речей. А децентралізація навпаки все роздає на місця і там дуже важко централізовано будувати якісь корупційні схеми», – зазначив Володимир Гройсман.

Прем'єр-міністр заперечив поширювані чутки щодо знищення системи місцевого самоврядування. Бюджетом на 2017 рік у рамках продовження децентралізації передбачено і збільшення відповідальності місцевої влади, і збільшення надходжень до місцевих бюджетів.

З року в рік місцеві бюджети в Україні збільшуються на 50%. Наступного року передбачається зростання доходів до місцевих бюджетів на 25%, зазначив Володимир Гройсман.

«Нова дорога у вашому селі, селищі, місті, новий тротуар, новий дитячий садочок, новий тролейбус, новий шкільний автобус, новий клуб, енергоефективність: нова котельня, освітлення, нове громадське середовище – це і є результат реформи з децентралізації влади», – підкреслив Глава Уряду.

Він зауважив, що результат від децентралізації влади на місцях – різний, оскільки залежить від якості місцевої влади.

Прем'єр-міністр зауважив, що був ініціатором реформи з децентралізації влади та реформи місцевого самоврядування, прийшовши працювати до центральної влади.

«Все робив для того і буду, щоб місцева влада, яку ми обираємо на місцях, мала гроші, компетенції, повноваження і була підконтрольна, у першу чергу, тим, хто її обирає», – запевнив Володимир Гройсман.

За інформацією Урядового порталу

http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=249639120&cat_id=244276429