ВНУТРІШКІЛЬНИЙ КОНТРОЛЬ ЯК ЕФЕКТИВНИЙ ЗАСІБ УДОСКОНАЛЕННЯ НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОГО ПРОЦЕСУ

17 лютого на базі Пустовійтівської ЗОШ І-ІІІ ступенів проведено семінар заступників директорів з навчально-виховної роботи за темою «Внутрішкільний контроль у сфері управлінської діяльності керівника навчального закладу»

Мета заходу – підкреслити важливість управлінської діяльності адміністрації закладу, зокрема здійснення ефективного внутрішкільного контролю.

Відкриваючи семінар, завідувач методичного кабінету відділу освіти, молоді та спорту Роменської районної державної адміністрації Гавриленко Н.М. наголосила, що організація внутрішкільного контролю - один із найскладніших видів діяльності керівника освітнього закладу, який вимагає глибокого усвідомлення місії та ролі цієї функції, розуміння її цільової спрямованості та оволодіння різними сучасними освітніми технологіями.

Практичну частину семінару відкрила заступник директора з навчально-виховної роботи Пустовійтівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Мартиненко Н.В. У своєму виступі вона зазначила, що внутрішкільний контроль дає можливість визначити, наскільки якісно здійснюються в школі процеси навчання та виховання, як відносяться до своїх функціональних обов'язків не тільки педагоги, діяльність яких контролюється, але й адміністрація навчального закладу.

Присутні мали змогу ознайомитися зі звітами керівників шкільних методичних об’єднань у рамках методичних панорами та калейдоскопу. Молоді вчителі закладу презентували методичну скарбничку «Шлях до успіху молодого вчителя». Завучі взяли активну участь у запропонованих творчих завданнях.

У рамках заходу учасники семінару  відвідали уроки української мови у 3 класі (вчитель Артюх О.В.), урок української літератури у 6 класі (вчитель Темченко Ю.П.), урок фізики в 9 класі (вчитель Любиченко О.В.) та зробили їх детальний аналіз.

Школярі запропонували присутнім літературно-музичну композицію «Хай у серці кожної дитини звучить любов до України».

Підводячи підсумки роботи, завідувач методичного кабінету Гавриленко Н.М. наголосила, що здійснення внутрішкільного контролю потребує від адміністрації та педагогічних працівників, які залучені до контролю, високої теоретичної й методичної підготовки та компетентності, відповідальності при прийнятті відповідних рішень. Система внутрішкільного контролю повинна бути планомірною, обґрунтованою й всебічною, а його результати – основою для прийняття оптимальних управлінських рішень.