СВЯТО СПОРТУ

Заради порозуміння, єднання і гармонії

Вже 26 років у понад 100 країнах відбувається міжнародна естафета – Всесвітній біг заради гармонії. І її учасником може стати кожен бажаючий. Вік та фізична підготовка не мають жодного значення. Будь-хто може пронести палаючий факел, що символізує єднання, гармонію і взаєморозуміння, кілька кроків, або кілька кілометрів, чи, навіть, прото потримати його, щоб потім передати іншому.

9 червня українські бігуни стартували в Івано-Франківську й, рухаючись теренами Івано-Франківської, Чернівецької, Вінницької, Черкаської, Полтавської, Сумської областей, 23 червня досягли нашого краю. Учасників естафети на кордоні Липоводолинського й Роменського районів вітали представники районної і міської влади, шанувальники спорту, журналісти. Після урочистої зустрічі й передачі факела заступнику голови районної державної адміністрації Віталію Карнауху, команда, поповнившись легкоатлетами Роменщини, попрямувала до райцентру. Відновивши сили та ближче познайомившись із тисячолітнім містом на Сулою, вже наступного ранку, спортсмени, до яких приєдналися й бігуни з Ромен, стартували від пам’ятника Тарасу Шевченку й продовжили свій рух далі. Наші земляки супроводжували їх аж до кордону з Буринським районом.

29 червня, здолавши близько 1650 кілометрів, українці фінішують під час проведення 45-го міжнародного фестивалю «Дружба-2013» у Чернігівській області на межі Росії й Білорусії, де зустрінуть російську команду, що стартувала з Москви та передадуть естафету білорусам. Котрі понесуть палаючий факел від кордону з Україною до Мінська.