НА СУМЩИНІ НЕМАЄ МІСЦЯ РЕЛІГІЙНИМ КОНФЛІКТАМ ТА ПРОВОКАЦІЯМ

На засіданні Ради церков представники влади та релігійних конфесій обговорили заходи безпеки під час проведення урочистостей 14 жовтня

Напередодні двох великих свят – Покрови Пресвятої Богородиці та Дня захисника України заступник голови облдержадміністрації Іван Боршош та керівник апарату облдержадміністрації Дмитро Живицький зустрілися  з членами релігійних громад з метою консолідації зусиль щодо недопущення ескалації конфліктів та провокацій на території області.

Як підкреслив Іван Боршош, на цей період в облдержадміністрації буде введено цілодобове чергування, правоохоронні органи також максимально зорієнтовані на гарантування громадської безпеки.

«Наша спільна мета – щоб не було провокацій, про які йдеться зараз у деяких ЗМІ. На Сумщині завжди було порозуміння між релігійними конфесіями, владою, правоохоронними органами, тож подібні випадки та провокаційні ситуації нам вдавалося упереджувати», – додав Дмитро Живицький.

За підсумками засідання представники церков підписали спільну заяву, виступивши проти розпалювання ворожнечі через етнічні та релігійні відмінності. Вони висловилися за збереження миру і суспільної злагоди, тому жодним чином не підтримують будь-яку діяльність, що може порушити спокій на Сумщині, створити загрозу для співіснування людей із відмінними світоглядними позиціями.

Кожна релігійна громада має молитися в день Покрови Пресвятої Богородиці за мир та злагоду в області та Україні.