СВОЄЧАСНЕ ПОДАННЯ ОРГАНАМИ РЕЄСТРАЦІЇ ПОВНИХ ТА ДОСТОВІРНИХ ВІДОМОСТЕЙ ПРО ВИБОРЦІВ – ЗАПОРУКА РЕАЛІЗАЦІЇ ВИБОРЧИХ ПРАВ ГРОМАДЯН

На навчанні з сільськими головами начальник відділу ведення Державного реєстру виборців апарату Роменської районної державної адміністрації Володимир Куріпко проаналізував стан подання відомостей періодичного поновлення бази даних Реєстру виборців органами реєстрації сільських рад у 2017 році

Відповідно до ст. 22 Закону України «Про Державний реєстр виборців органи реєстрації сільських рад щомісяця, до 5 числа, своєчасно надають до відділу ведення Державного реєстру виборців апарату Роменської районної державної адміністрації відомості періодичного поновлення за попередній місяць. На підставі поданих відомостей протягом 2017 року працівниками відділу включено до Реєстру 298 виборців, внесено зміни до персональних даних 2595 виборців.

Начальник відділу ведення Державного реєстру виборців апарату Роменської районної державної адміністрації Володимир Куріпко нагадав відповідальним за подання відомостей від органів реєстрації сільських рад про необхідність користуватись Інструкцією про заповнення форм подань з відомостями про виборців, затвердженою постановою Центральної виборчої комісії від 09.03.2016 № 69, при підготовці відомостей та програмою для перевірки цих форм.

«При завантаженні відомостей працівники відділу ведення Реєстру втрачають багато часу на перевірку цих форм та виправлення помилок. Тому відповідальні за подання відомостей від органів реєстрації сільських рад мають приділяти увагу правильності заповнення відомостей про виборців», – наголосив посадовець.

Особливу увагу присутніх було акцентовано на виконанні окремого доручення Прем’єр-Міністра України від 30.08.2017 № 32561 до листа Центральної виборчої комісії від 15.08.2017 № 21-20-1365 щодо Державного реєстру виборців, а саме на подання достовірних відомостей про громадян, яким протягом наступного місяця виповниться 18 років.

За результатами проведених звірок та індивідуальних робочих нарад з відповідальними органів реєстрації сільських рад протягом 2017 року виявлено та включено до Реєстру виборців 76 осіб, з них 18-річних (1999р.н.) - 22 громадянина, інших років народження - 54.

«Неподання, несвоєчасне подання чи подання органами реєстрації сільських рад неповних або недостовірних відомостей про виборців негативно позначиться на якості списків виборців і, як наслідок, створить загрозу реалізації громадянами України їх виборчих прав та права на участь у референдумах», – підкреслив Володимир Куріпко.

Відповідно до п.4 статті 33 Закону України «Про Державний реєстр виборців» посадові та службові особи органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, закладів, установ несуть відповідальність за неподання, несвоєчасне подання органам Реєстру відомостей, передбачених цим Законом, чи подання неповних або недостовірних відомостей.