ДОПОМОГА АГРАРНОМУ СЕКТОРУ ТА ПРОБЛЕМНІ ПИТАННЯ ЙОГО РОЗВИТКУ

На цьому було акцентовано увагу сільських голів, представників агропромислових підприємств та фермерських господарств, активістів громади Роменського району під час наради в Роменській районній державній адміністрації

Заступник голови Сумської обласної державної адміністрації Микола Подопригора, відкриваючи нараду, наголосив на тому, що обласна влада допомагає і завжди готова допомогти розвитку аграрного сектору.

Микола Подопригора розповів учасникам наради про передовий досвід створення малих переробних підприємств по виробництву масла вершкового і твердих сирів, навів приклади вдалих починань у цьому напрямку в області, закликавши власників домогосподарств Роменщини до створення  молочних кооперативів.

Директором департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації Олександром Маслаком було презентовано Програму розвитку агропромислового комплексу та сільських територій Сумської області на період до 2020 року, а також державні програми, націлені на розвиток аграрного сектору.

Голова Роменської районної державної адміністрації Валерій Білоха, навівши дані про наявність поголів’я корів у підсобних господарствах жителів Роменського району, зазначив: «Сьогодні ринок диктує нові умови, за якими сільські жителі повинні встигати та своєчасно реагувати на  них. Сільським головам необхідно приділити максимум зусиль для створення кооперативів та малих молокопереробних підприємств у тих населених пунктах, де збереглися молокоприймальні пункти підприємств, що закуповують молоко у населення. Це сприятиме вирішенню проблем, які стоять перед особистими селянськими господарствами та фермерськими господарствами – виробниками молока на Роменщині».

Закінчуючи нараду, Микола Подопригора підкреслив, що обласна влада готова до діалогу та пропозицій щодо внесення змін до Програми розвитку агропромислового комплексу та сільських територій Сумської області на період до 2020 року, презентованої на нараді.