ВДЯЧНИЙ ВСІМ, ХТО, ЗМІНИВШИ ЦИВІЛЬНИЙ ОДЯГ НА ВІЙСЬКОВУ ФОРМУ, СТАВ НА ЗАХИСТ УКРАЇНСЬКОЇ ЗЕМЛІ, – ПРЕЗИДЕНТ УКРАЇНИ

Про це сказав Петро Порошенко на урочистому зібранні, присвяченому Дню вшанування учасників бойових дій на території інших держав

«Сьогодні в цій залі присутні багато з тих, хто з першого дня вийшов на Майдан. І був там пліч-о-пліч з українським народом. Це був протест проти свавілля режиму. Особливо тоді всіх вразила організованість і рішучість ветеранів, які зіграли важливу роль у тому, що наш Майдан вистояв, і Революція Гідності також перемогла значною мірою дякуючи вашим зусиллям», – звернувся до присутніх Петро Порошенко.

Президент особливо відзначив важливість і надзвичайну цінність застосування бойового досвіду ветеранів для українського війська: «І по сьогодні сотні загартованих у боях ветеранів перебувають на передньому краї боротьби з агресором, виконуючи надважливі завдання у складі Збройних Сил, Національної гвардії, Державної прикордонної служби, Служби безпеки України та інших силових підрозділів», – додав Глава держави.

Петро Порошенко нагадав, що 29 років тому закінчилася радянська окупація Афганістану, хоча, за його словами, наслідки грубого радянського втручання ця давня ісламська країна відчуває й досі. Президент України підкреслив, що то була «чужа війна», але вона ламала й долі українців. «160 тисяч українців пройшли те пекло і загартувалися в ньому. Там народилося бойове братерство. Майже кожен четвертий серед загиблих є українцем, нашим земляком, – це понад 3300 осіб. Пам’ять про події тих років, безповоротні втрати, «афганські поховання» майже у кожному українському місті та селі, страшне горе матерів, дружин і дітей назавжди залишаться в наших серцях», – зазначив Глава держави.

«Ми завжди будемо пам’ятати, що багато з ветеранів-афганців віддали життя, захищаючи зараз Вітчизну зі зброєю в руках», – наголосив Президент і згадав героїчного командира «афганської» сотні Самооборони Майдану старшого сержанта Олега Міхнюка, який під час Революції Гідності був постійно на Майдані. За мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності нашої країни, Глава держави присвоїв Олегу Міхнюку високе звання Героя України посмертно.

«Низький уклін воїнам та їхнім родинам від мені, як Президента, Верховного Головнокомандувача, від усього українського народу за подвиг та самопожертву», – зазначив Петро Порошенко.

Присутні вшанували хвилиною мовчання світлу пам'ять полеглих.

«Я щиро вдячний всім, хто, вже не вперше, змінивши цивільний одяг на військову форму, зайняв абсолютно чітку активну громадянську позицію, став на захист української землі, на захист української держави. Ваш бойовий досвід необхідний державі – нашій рідній, українській, яку ми нікому не віддамо», - підкреслив Президент.

Глава держави наголосив: «Ми пишаємося самопожертвою усіх, хто добровільно і без жодних вагань в перші дні стали до зброї, щоб захистити державу, приєдналися до загальнонаціонального волонтерського руху». За його словами, це було особливо важливо у перші дні, у перші місяці, коли не було боєздатної армії.

«Я ще раз наголошую – прямо з Майдану, сотні воїнів-афганців пішли до лав Збройних Сил України, до лав Національної гвардії, що створювалась тоді. Були кістяком новостворених підрозділів. А ті, хто  за віком не мав можливості брати безпосередню участь у бойових діях, приєдналися до волонтерського руху і зараз продовжують залишатися надійними бойовими наставниками для молоді», – сказав Президент.

За матеріалами офіційного Інтернет-представництва Президента України:  http://www.president.gov.ua/