ВЛАДА ГАРАНТУЄ СОЦІАЛЬНУ ПІДТРИМКУ СІМ’ЯМ, ЯКІ ОПИНИЛИСЯ У СКЛАДНИХ ЖИТТЄВИХ ОБСТАВИНАХ

На виконання доручень Президента України на Сумщині здійснюються конкретні кроки щодо створення центрів матері та дитини, вдосконалюється робота з надання соціальних послуг людям, які опинилися в складних життєвих обставинах

За словами директора обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Тетяни ШЕВЧЕНКО, нині в кожному районі та селі області працюють фахівці з соціальної роботи. Вони здійснюють постійне інспектування проблемних сімей та таких, які опинилися в складних життєвих обставинах, вживають заходів, аби упередити соціальне сирітство, адже діти мають виховуватися в родинах.

«Фахівці з соціальної роботи відіграють вирішальну роль в житті багатьох людей. Так, завдяки комплексним заходам, вдалося повернути маленького Богдана, якому виповнилося рік та два місяці, до родини; колишньому вихованцю соціального гуртожитку за підтримки місцевої громади купили дім та знайшли роботу», – зазначила посадовець.

Нині у регіоні для кожної сільської та селищної ради створено соціальний паспорт, до якого занесені всі категорії людей, котрі опинилися у складних життєвих обставинах. Згідно з ним, таким людям надається постійний соціальний супровід.

Серед яскравих прикладів реалізації в регіоні Президентських ініціатив Тетяна Шевченко назвала також створення першого соціального гуртожитку в Сумському районі.

«30 осіб, віком від 15 до 23 років, з категорії дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які закінчили навчання в інтернатах, матимуть можливість безоплатно проживати у гуртожитку протягом трьох років. Соціально важливий заклад створять на базі довгобуду – колишнього інтернату, який простоював у селі Лікарське не одне десятиліття», – поінформувала Тетяна Шевченко.

У закладі працюватиме психолог, соціальний педагог, які допомагатимуть колишнім вихованцям дитячих будинків адаптуватися до самостійного життя. Реконструкція об’єкту здійснюватиметься за кошти держави та місцевих бюджетів. Створення соціального гуртожитку стало можливим завдяки перемозі Сумського району у Всеукраїнському конкурсі проектів та програм розвитку місцевого самоврядування.

«Ми вдосконалюємо роботу з надання соціальних послуг вагітним жінкам та матерям з дітьми, які опинилися у складних життєвих обставинах, – надаємо їм всебічну соціально-побутову, медичну, юридичну допомогу, аби зберегти родину для дитини. На профілактичній роботі серед батьків, спрямованої на збереження сім'ї, зосереджена діяльність й обласного центру соціально-психологічної допомоги. Його працівники здійснюють соціальний супровід окремих категорій громадян. У центрі надають тимчасове житло, що також знижує ризик відмови матері від дитини. Всі ці завдання перед нами ставить Глава держави Віктор ЯНУКОВИЧ і ми їх успішно виконуємо заради майбутнього України», – додала Тетяна Шевченко.

***

Детальна інформація на сайті Сумської обласної державної адміністрації: http://sm.gov.ua