ОБЛАСНИЙ ФЕСТИВАЛЬ НАРОДНОЇ ТВОРЧОСТІ “ДИВОГРАЙ” ТА СВЯТКУВАННЯ ДНЯ РОМЕНСЬКОГО РАЙОНУ

14 липня в с.Пустовійтівка відбувся обласний фестиваль народної творчості “Дивограй” та святкування Дня Роменського району.

У заходах взяли участь  заступник голови  Сумської обласної державної адміністрації Іщенко Т.Д.., тимчасово виконуючий обов’язки голови Роменської районної державної адміністрації Татарінов В.М., голова районної ради Хоронько С.В., міський голова Калашник М.К.. Також у заході взяли участь представники сільських рад Роменського району, керівники підприємств, установ, організацій, представники засобів масової інформації, жителі міста та району.

У церкві Святої Трійці П.Калнишевського пройшов святковий молебень на честь Петра Калнишевського. 

Учасники заходу відвідали виставку декоративно-ужиткового мистецтва   «З любов’ю до рідного краю», виставку картин місцевих художників та учасників міжнародного художнього пленеру    «Благосвіт Посульського краю» присвячену 1025-річчя хрещення Київської Русі. Потім відбулося відвідування музею Петра Калнишевського де було презентовано список з ікони Покровської Пресвятої Богородиці із зображенням П.Калнишевського з фондів Конотопського краєзнавчого музею виконаний художником С.М. Півтораком. Відбулася виставка декоративно – прикладного мистецтва Роменського районного центру дитячої та юнацької творчості. Вихованці Центру демонстрували вироби, виконані в кращих традиціях народного мистецтва та із застосуванням сучасних технік: вишивки, витинанки, м’які іграшки, вироби з деревини, соломи, бісеру. Свої захоплення висловлювали відвідувачі виставки. Заступник голови Сумської обласної державної адміністрації Іщенко Т.Д. наголосила, що  на виконання соціальних ініціатив Президента України «Діти - майбутнє України» і в подальшому буде здійснюватися підтримка обдарованих дітей, розвиток позашкільної освіти, сприяння реалізації творчих задумів учнівської молоді.

Продовжила дійство урочиста хода делегацій сільських рад району центральною вулицею села Пустовійтівка . З вітальним словом до гостей свята звернулася  заступник голови Сумської обласної державної адміністрації Іщенко Т.Д., яка в своєму виступі від свого імені та  імені голови Сумської обласної державної адміністрації Чмиря Ю.П. привітала жителів Роменщини з нагоди свята Дня району.  Ведучі розповіли про основні здобутки територіальних громад, видатних земляків, котрі прославили Роменщину. Кожна із тридцяти двох територіальних громад доклала максимум зусиль, щоб вирізнитися якоюсь родзинкою. І це, як засвідчили оплески глядачів та почесних гостей, поза сумнівом, вдалося.

Потім пройшла відкрита першість Роменського району з лижороллерів на приз голови Роменської районної державної адміністрації, які почали проводитисятрадиційно , з метою залучення осіб молодшого, середнього та старшого віку до активних занять спортом. В цьому році в порівнянні з минулим збільшилась кількість учасників до 64 чоловік з м. Сум, Глухова, Конотопа,  Харкова та Київської області, а також вихованці Роменської районної ДЮСШ ім..П.Калнишевського, молодшому учаснику 12 років старшому 77 років. Серед учасників призери та переможці Всеукраїнських змагань  з лижних гонок та біатлону, серед ветеранів призери та переможці міжнародних змагань. Переможці та призери нагороджені грамотами голови Роменської районної державної адміністрації,  медалями та цінними подарунками.

Обласний фестиваль народної творчості «Дивограй» урочисто відкрили заступник начальника управління культури і туризму, національностей та релігій Сумської обласної державної адміністрації Демченко Л.О., тимчасово виконуючий обов’язки голови Роменської районної державної адміністрації Татарінов В.М., голова районної ради Хоронько С.В. У фестивалі взяли участь кращі колективи художньої самодіяльності Сумщини та сусідніх областей. Також відбувся святковий концерт улюблених виконавців, в якому взяв участь артист оригінального жанру, заслужений артист України, людина оркестр, рекордсмен Книги рекордів України Михайло Твердий.

Під час проведення урочистостей відбулися народні гуляння, спортивно-розважальні заходи «Козацькі розваги», показові виступи спортсменів відділення важкої атлетики ДЮСШ ім. Калнишевського та матчева зустріч чемпіонату району з футболу між командами с.Пустовійтівка та с.Рогинці, в якому перемогу святкували хазяїни свята з рахунком 3:2..

На центральному стадіоні с.Пустовійтівка діяв святковий ярмарок “Козацьке подвір’я” з частуванням національними стравами і напоями. Підприємці Роменщини та  сусідніх областей  вели активну торгівлю, народні майстри пропонували гостям свята свої вироби.

Завершилося свято святковою концертною програмою та феєрверком.