РЕФОРМА МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ – ШЛЯХ ДО ЗАМОЖНОГО МАЙБУТНЬОГО ГРОМАД

На цьому наголосив заступник голови-керівник апарату облдержадміністрації Олександр Цупро у ході експертної дискусії у прес-центрі «RegioNews-Суми»

За словами посадовця, сьогодні в регіоні активно проходить обговорення проекту Концепції місцевого самоврядування. Ініційоване Президентом України Віктором Януковичем реформування системи організації влади на місцях покликане покращити життя людей та якість надання послуг. Для цього головне – дослухатися до думки громад. Адже саме вони мають свідомо обирати своє майбутнє, переконаний він.

«Нам потрібні «живі» пропозиції, на яких базуватиметься Концепція місцевого самоврядування. Маємо почути думку кожного і спільно напрацювати шляхи успішних змін у суспільстві», – підкреслив Олександр Цупро.

Посадовець зазначив, що самоврядування визначається як право та спроможність здійснювати повноваження на певній території. Сьогодні ж маємо певний дисбаланс між цими поняттями – при наявності обов'язків громадам не вистачає ресурсів. Тому реформа місцевого самоврядування дозволить створити систему, яка гарантуватиме повноцінне право розпоряджатися власними ресурсами, забезпечить фінансову самостійність територій.

На переконання Олександра Цупра, однією з головних умов реформування системи місцевого самоврядування є підвищення рівня самоорганізації населення.

«Приклади реалізації низки проектів за участі європейських партнерів на Сумщині свідчать про важливу роль участі самих людей у поліпшенні їх життя. Місцеві громади відчули власні переваги і відтепер виступають з ініціативами, спрямованими на розвиток територій», – підкреслив він.