ГРОМАДСЬКА РАДА ПРИ РОМЕНСЬКІЙ РАЙОННІЙ ДЕРЖАВНІЙ АДМІНІСТРАЦІЇ ОБГОВОРИЛА КОНЦЕПЦІЮ РЕФОРМУВАННЯ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ ТА ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ВЛАДИ В УКРАЇНІ

На Роменщині, як і по всій Україні, за завданням Президента України Віктора Януковича проходить широке громадське обговорення Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні. Ця тема стала головною на засіданні круглого столу громадської ради при Роменській районній  державній адміністрації, яке пройшло під головуванням голови громадської ради В.М.Лєонова. У засіданні взяли участь голова Роменської районної  державної адміністрації В.П.Сєрік, перший заступник голови Роменської районної  державної адміністрації В.М.Татарінов, благочинний церков Роменського району Сумської єпархії, митрофорний протоієрей Микола Бойко, заступник начальника управління економічного розвитку, торгівлі та організації діяльності центру надання адміністративних послуг Роменської районної державної адміністрації Т.І.Мельник, начальник відділу правового забезпечення виконавчого апарату районної ради С.Г.Остапенко, голови і секретарі сільських рад, запрошені.

“Можливість місцевих громад самим визначати, які повноваження залишати за собою та повною мірою розпоряджатися ресурсами, які знаходяться на території – все це є одним із ключових принципів Концепції реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні”,- зазначив голова Роменської районної  державної адміністрації В.П.Сєрік.

Віктор Петрович також відзначив, що пожвавлене життя села, поліпшений аграрний сектор та розкриття повною мірою потенціалу тієї чи іншої території – все це реально можливо лише за умови грамотного і злагодженого впровадження реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні.

“Ми громадяни України і повинні думати по державному, що ми залишемо після себе нашому поколінню. Тому необхідно активно впроваджувати реформи в життя. На засіданні Ради регіонів 21 березня Президент України Віктор Янукович наголосив на важливості проведення продуманої, прорахованої у часі, зваженої та послідовної реформи, яка б узгоджувалася з іншими розпочатими структурними змінами у державі. Реформування місцевого самоврядування це, перш за все, прагнення привернути людей до управління, що є проявом демократії на місцевому рівні. Реформа - це вирішальний крок для розвитку місцевого самоврядування та залучення жителів громад до самостійного вирішення проблем територій» - зазначив голова Роменської районної  державної адміністрації В.П.Сєрік.

На круглому столі відбулося також широке обговорення святкування  1025- річчя хрещення Київської Русі на Роменщині.  

Начальник відділу культури Роменської районної  державної адміністрації  Т.М.Кондратенко ознайомила членів громадської ради та присутніх з заходами, які заплановані в районі щодо відзначення ювілею, адже Президент України Віктор Янукович поставив завдання відзначити ювілей 1025-річчя хрещення Київської Русі в усіх населених пунктах України. До присутніх також звернувся благочинний церков Роменського району Сумської єпархії, митрофорний протоієрей Микола Бойко, він розповів присутнім історією хрещення Київської Русі і висловив побажання тісної співпраці влади з релігійними організаціями, а також посприяти у вирішенні питання запровадження у школах району уроків, факультативів з “Християнської етики”. Всі присутні підтримали цю пропозицію.

По третьому питанню порядку денного було заслухано заступника начальника управління економічного розвитку, торгівлі та організації діяльності центру надання адміністративних послуг Роменської районної державної адміністрації Т.І.Мельник, яка проінформувала присутніх про стан виконання районної програми соціально-економічного розвитку району за І - півріччя 2013 року

Члени громадської ради, запрошені, активно обговорювали теми круглого столу.