НА БАЗІ ПОЛОГОВОГО ВІДДІЛЕННЯ РОМЕНСЬКОЇ ЦЕНТРАЛЬНОЇ РАЙОННОЇ ЛІКАРНІ ВІДКРИЛИ «ВІКНО ЖИТТЯ» ДЛЯ ПОКИНУТИХ НЕМОВЛЯТ

Це спеціально облаштоване місце, розташоване біля заднього входу до пологового відділення для того, аби жінка, що опинилася у складних життєвих обставинах, без сторонніх поглядів змогла підійти і залишити немовля

«Ми ні в якому разі не маємо схвалювати вчинки таких матерів, але, якщо в силу певних життєвих обставин жінка зважилася на такий вчинок, то передача дитини під опіку держави має відбуватися цивілізованим шляхом, і це збережене дитині життя», – наголосила під час відкриття вікна заступник головного лікаря ЦРЛ з дитинства та допомозі при  пологах Ніна СКОРИК.

Важливість цього «Вікна життя» обумовлена тим, що час від часу по всій Україні знаходять покинутих немовлят. Залишити таку дитину без догляду є злочином, тому його мати несе за це кримінальну відповідальність. А жінка, яка анонімно полишає дитину у «Вікні життя», не несе кримінальної відповідальності, якщо на дитині немає жодних тілесних травм, слідів насилля тощо. Тут немає поліції, відсутні  камери відео спостереження. Жінку ніхто не буде розшукувати.

Зовнішнє «Вікно життя» – фактично вікно інкубатора, оснащене місце для новонародженого. Всередині зберігається мікроклімат, є ліжечко з м’яким матрациком для немовляти. Тут дитині буде тепло і безпечно. Немовля, якого залишили, лікарі забирають на обстеження.