ПОГЛИБЛЕННЯ СПІВПРАЦІ ТОВАРОВИРОБНИКІВ ТА БДЖОЛЯРІВ НЕОДМІННО ДАСТЬ ПОЗИТИВНІ РЕЗУЛЬТАТИ В ОБОХ НАПРЯМКАХ ВИРОБНИЦТВА

На цьому наголосив голова Роменської районної державної адміністрації Валерій БІЛОХА, відкриваючи «круглий стіл», що відбувся в райдержадміністрації за ініціативи громадської організації «Роменське товариство пасічників»

Представники влади, керівники та головні агрономи сільськогосподарських підприємств району, пасічники-любителі обговорили питання додержання виробниками сільськогосподарської продукції стандартів, технічних умов та інших вимог, пов’язаних з збереженням та застосуванням пестицидів та гербіцидів на території Роменського району.

За словами голови громадської організації «Роменське товариство пасічників» Олексія КАРПЕНКА, в усіх категоріях господарств Роменського району нараховується більше 7,5 тис. бджолосімей, з яких 7,2 тис. або 96% бджолосімей утримується в домогосподарствах населення. Для їх ефективного використання потрібна допомога спеціалістів агрономічної служби в питані забезпечення чистими від пестицидів і гербіцидів медозборів, що не впливають на життєдіяльність бджіл.

Начальник Роменської районної державної лікарні ветеринарної медицини Валентина МИРНА проінформувала учасників зібрання про ветеринарно-санітарні вимоги до утримання та роботи пасік. «Кожна пасіка повинна бути паспортизована, обстежена спеціалістами ветеринарної медицини на різні грибкові захворювання, а в разі перевезення на медозбір в інший район мати при собі дозвільний документ», – наголосила посадовець.

Директор Роменської міжрайонної державної лабораторії Держпродспоживслужби Вадим РОКИТЯНСЬКИЙ ознайомив присутніх з правилами відбору патологічного матеріалу при загибелі бджіл від сильнодіючих агрохімікатів та переліком ветеринарних лабораторій, які на сьогодні можуть робити такі дослідження.

«Зустрічі представників сільськогосподарських підприємств та бджолярів Роменського району необхідно проводити щорічно перед початком весняної польової компанії. Кожна така зустріч дає свої позитивні результати для обох сторін, – підкреслив пасічник з більш, ніж 20-річним стажем роботи Юрій БОЖКО. – Пасічники одержують мед по 35-40 кг на бджолосім’ю, а сільгосппідприємства району збільшують врожайність сільськогосподарських культур на 25-30%».

Від імені керівників сільськогосподарських підприємств району голова СФГ «Урожай» Михайло ШЕВЧЕНКО закликав бджолярів тісно співпрацювати з агрономічними службами.

Закінчуючи нараду, голова Роменської районної державної адміністрації Валерій Білоха запевнив, що районна влада готова до підтримки діалогу та співпраці між бджолярами та виробниками сільськогосподарської продукції, адже таке живе спілкування завжди приносить користь аграріям та сільському населенню.