ЗАБОРГОВАНІСТЬ З ВИПЛАТИ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ НАЙМАНИМ ПРАЦІВНИКАМ У РОМЕНСЬКОМУ РАЙОНІ ВІДСУТНЯ

Перший заступник голови Роменської районної державної адміністрації Володимир ТАТАРІНОВ провів чергове засідання районної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення

Про результати проведеної роботи, спрямованої на виявлення та ліквідацію фактів «тіньової» зайнятості та заробітної плати, прозвітували начальник управління соціального захисту населення Роменської районної державної адміністрації Олександр ДАЦЕНКО та начальник відділу адміністрування, супроводження інформаційних систем, електронних реєстрів та захисту інформації Роменського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Сумської області Галина СКИБА.

Як повідомив начальник управління соціального захисту населення Роменської районної державної адміністрації Олександр Даценко, станом на 01.03.2019 заборгованість з виплати заробітної плати найманим працівникам у Роменському районі відсутня.

За даними звітності страхувальників за січень 2019 року кількість застрахованих осіб в порівнянні з січнем 2018 року збільшилась на 2 особи, середньооблікова штатна чисельність становила 4032 особи та фонд оплати праці по звітах платників єдиного внеску за січень 2019 року склав 22,7 млн. грн.

Поряд з цим кількість осіб, які працюють за договорами цивільно-правового характеру, зменшилась на 34 особи. В той же час значно збільшилась кількість осіб, які працюють на неповний робочий час, –  на 249 осіб.

«В умовах зміни оплати праці роботодавці мають не допустити скорочення персоналу або переведення працівників на неповний робочий день, а також використовувати працю робітників без належного оформлення», – зазначила Галина Скиба.

В ході засідання заслухано пояснення 16 роботодавців, які залучають працівників до роботи на умовах скороченого робочого часу.