НА СУМЩИНІ ПОРЯД З РЕФОРМУВАННЯМ ПЕРВИННОЇ ЛАНКИ РОЗПОЧАЛАСЯ АВТОНОМІЗАЦІЯ ЗАКЛАДІВ ВТОРИННОГО ТА ТРЕТИННОГО РІВНЯ НАДАННЯ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ

Як повідомили в управлінні охорони здоров’я облдержадміністрації, прийнято рішення сесій місцевих рад про автономізацію 27 закладів вторинного рівня із 29 (93%) та 19 третинного рівня із 20 (95%)

Не відбулася сесія місцевої ради щодо перетворення Глухівської центральної районної лікарні у комунальне некомерційне підприємство. Не визначилися з приводу автономізації 2 стоматологічні поліклініки (обласна клінічна та Роменська районна).

За оперативними даними в системі eHealth зареєстровано 21 заклад вторинного рівня із 29 (72,4%) та 18 лікарів.

Для поліпшення матеріально-технічної бази заклади вторинки забезпечуються медичним обладнанням. Зокрема, для Роменської ЦРЛ з районного бюджету виділено 148 тис. грн. А з міського бюджету для травматологічного відділення – 60 тис. грн, пологового – 126 тис. грн, поліклініки – 31 тис. грн, для капітального ремонту ліфта – 250 тис. грн.

Продовжується капітальний ремонт поліклініки Роменської ЦРЛ. Для цих цілей з міського бюджету виділено 466 тис.грн. У жіночу консультацію Роменської ЦРЛ придбано електрохірургічний високочастотний апарат для лікування патологій, а в операційний блок пологового відділення закуплені сучасні меблі.

Нагадуємо, що нещодавно у рентгендіагностичне відділення Тростянецької міської лікарні була здійснена закупівля нового рентгенапарату італійського виробництва за спільні кошти обласної влади та Тростянецької міської ради, вартість якого склала близько 4 млн грн.

 У Конотопську міську лікарню придбано для надання первинної медичної допомоги автоматичний гематологічний аналізатор Rayto RT-7600 на суму майже 200 тис.грн за рахунок Національної служби здоров’я України. Отримала лікарня і системну ультразвукову діагностичну E-Cude i7 з опціями на суму 1 187 000 грн. за кошти місцевого бюджету.

Для поліпшення матеріально-технічної бази Великописарівської центральної районної лікарні виділено додаткові кошти Великописарівською селищною радою в сумі 50,4 тис. грн. та Добрянською сільською радою в сумі 55,9 тис. грн. Також придбано у лікарню 2 тонометри для пункту невідкладної допомоги на суму 1 000 грн. Проведена заміна вікон у фізіотерапевтичному кабінеті на суму 15 000 грн.