НА РОМЕНЩИНІ ВШАНУВАЛИ ПАМ’ЯТЬ ВИДАТНОГО ЗЕМЛЯКА

Благодатний роменський край виплекав на своїх теренах потужний елітарний потенціал, дав світові цілу низку відомих українських діячів та історичних постатей

Сьогодні у селі Шумськ Артюхівської сільської ради відбулися традиційні районні урочистості на вшанування пам’яті Григорія ВАШКЕВИЧА, відомого українського філолога, педагога, мецената, культурного і громадського діяча.

Григорій Вашкевич брав активну участь у господарському, громадському, культурному житті Роменщини, упродовж багатьох років був гласним Роменської повітової земської управи, щирим прихильником та збирачем і охоронцем творчої спадщини Тараса Григоровича Шевченка, одним з укладачів і упорядників видань Шевченкового «Кобзаря» 1860 та 1867 років.

В урочистостях взяли участь представники районної влади, Артюхівської і Біловодської сільських рад, громадськості та місцеві жителі.

«Життєвий приклад таких особистостей, як Григорій Вашкевич, додає нинішнім сучасникам почуття поваги і любові до свого рідного краю, виховує гордість за його славетне і героїчне минуле, формує високі громадські ідеали у підростаючого покоління», – зазначив перший заступник голови Роменської районної державної адміністрації Володимир ТАТАРІНОВ.

Присутні акцентували увагу на прогресивних методах господарювання, які Григорій Вашкевич запровадив і пропагував серед жителів краю, згадали про його благодійну діяльність по збереженню і розвитку духовних скарбів, котрі ніхто не зможе відібрати в людини, адже саме вони і свідчать про справжність та повноту людського буття навіть після смерті.

Свою авторську патріотичну пісню «Мій рідний край» виконав директор Біловодського сільського будинку культури Олексій УСИК.

На знак поваги та щирої вдячності почесні гості та всі присутні поклали квіти на могилу Григорія Вашкевича.