СУМЩИНА ОДНА ІЗ ПЕРШИХ ДОЛУЧИЛАСЬ ДО ЦИФРОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ УКРАЇНИ

Про це наголосив керівник апарату облдержадміністрації Дмитро ЖИВИЦЬКИЙ під час прес-конференції на тему: «Створення Української національної цифрової коаліції – «Коаліція цифрової трансформації», що відбулась у Києві

За словами Дмитра Живицького,сьогодні задачі, які ставить Президент України і Уряд щодо створення «держави в смартфоні», є певними викликами як для підприємств, що працюють в цій галузі, так і для людей, які будуть користувачами цих сервісів. Тому питання цифрової освіти, інших сфер життя – це питання формування цифрової культури в суспільстві.

Учасники підписання Меморандуму щодо створення Української національної цифрової коаліції наголошували, що діяльність коаліції буде спрямована на консолідацію та координацію ініціатив і зусиль всіх партнерів у галузі цифрового розвитку та інтеграції України до Європейського цифрового простору (Єдиного цифрового ринку ЄС). У рамках цього Меморандуму партнери погоджуються співпрацювати для розвитку цифрового простору та підтримки набуття цифрових навичок усіма верствами населення в Україні, а також щодо посилення ролі цифрових технологій для економічного зростання країни.

«Я в черговий раз підвереджую, що Сумська облдержадміністрація була, є і буде надійним партнером та відкрита до нових проектів. На сьогодні триває створення кластеру з цифровізації та автоматизації на Сумщині», – запевнив партнерів по коаліції Дмитро Живицький.

Довідково. Цифрова трансформація економіки та суспільства є одним з істотних факторів розвитку України, підвищення продуктивності та економічного зростання, створення робочих місць, підвищення якості життя громадян та розвитку демократії.

Національні цифрові коаліції створені в 23 європейських країнах. Вони мають різні назви, структуру. Але головне, що їх об’єднує – це прозоре партнерство між суб'єктами цифрових трансформацій, сприяння розвитку  цифрових навичок у державах-членах, які працюють разом для втілення цифрових перетворень та розвитку цифрової економіки та вдосконалення цифрових навичок на національному, регіональному чи місцевому рівні.

Національні та регіональні коаліції об'єднують компанії, що займаються інформаційно-комунікаційними технологіями та ІКТ, освітні заклади, міністерства, державні та приватні структури, асоціації, некомерційні організації, які розробляють конкретні заходи щодо цифрових трансформацій економіки та суспільства і, як одне з найважливіших завдань – розвиток цифрових навичок всіх рівнів суспільства.

Українська національна коаліція створена за ініціативи робочої групи за програмою фінансування ЄС: Європейський інструмент сусідства (Erasmus+: КА2 CBHE) dComFra – Digital competence framework for Ukrainian teachers and other citizens (Рамкова структура цифрових компетентностей для українських вчителів та інших громадян) 598236-EPP-1-2018-1-LT-EPPKA2-CBHE-SP. До «Коаліції цифрової трансформації» увійшли державні та приватні установи та організації, асоціації, громадські організації. Партнерами-координаторами Національної коаліції обрано Громадську спілку «ХАЙ-ТЕК офіс Україна» та Всеукраїнську громадську організацію «Українська асоціація фахівців інформаційних технологій».

Захід проводиться за фінансової підтримки ЄС, що надається через регрантингову схему Форуму громадянського суспільства Східного партнерства для реалізації проекту «Сприяння формуванню порядку денного та інституційних передумов для розвитку цифрових компетенцій в Білорусі, Україні та Грузії».