НА СУМЩИНІ ЩОМІСЯЦЯ ЗРОСТАЄ ЗАБОРГОВАНІСТЬ ПЕРЕД ПЕРЕВІЗНИКАМИ ЗА ВІДШКОДУВАННЯ ВИТРАТ ПІЛЬГОВОГО ПРОЇЗДУ. Є ПИТАННЯ ДО ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ

Про це під час апаратної наради доповів тимчасово виконуючій обов’язки голови облдержадміністрації Ірині КУПРЕЙЧИК начальник обласного управління інфраструктури Володимир ДУДЧЕНКО

За його словами, робота по залученню коштів з місцевих бюджетів до обласного на відшкодування пільгового перевезення громадян дещо активізувалася, проте на сьогодні не в повному обсязі перерахували кошти місто Суми (із запланованих 2 млн 50 тис грн на рік, профінансовано лише 660 тис грн), Андріяшівська ОТГ і Буринська ОТГ – 0, невеликий відсоток перерахованих коштів має  і Тростянецька ОТГ.

Володимир Дудченко наголосив на великій заборгованості перед перевізниками. «Лише по об’єднанню автобусних станцій за 9 місяців здійснено перевезень більше, ніж на  12 млн грн, у той же час обласною програмою передбачено 7 млн грн».

За підсумками розгляду цього питання Ірина Купрейчик наголосила органам місцевого самоврядування негайно прийняти рішення про виділення коштів з місцевих бюджетів для компенсації пільгового перевезення окремих категорій громадян.

Детальна інформація про ті органи місцевого самоврядування, які перерахували кошти за своїх пільговиків до обласної програми, та про боржників знаходиться ТУТ.

Нагадаємо, минулого тижня Президент України Володимир ЗЕЛЕНСЬКИЙ схвалив законопроект про штрафи за відмову у пільговому проїзді для учасників бойових дій. Наразі адміністративний штраф становить 8 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - 136 гривень. Після вступу закону в силу це правопорушення спричинить накладення на водіїв транспортних засобів, громадян - суб'єктів підприємницької діяльності штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - 850 гривень. При цьому в першому читанні закон передбачав штраф у розмірі 150 таких мінімумів.