БІБЛІОТЕКАРІ РАЙОНУ ЗАКЛИКАЛИ КОРИСТУВАЧІВ ШАНУВАТИ І ЛЮБИТИ РІДНУ МОВУ

У бібліотечних закладах Роменщини відзначили День української писемності та мови

Про складний і тернистий шлях української мови до її визнання і становлення, про важливе значення мови у житті людини розповіли бібліотекарі учням 5-х класів Роменської ЗОШ №11 під час мовного тюнінгу «Чарівні звуки, рідне слово – моя сердечна українська мово!» у Роменській районній бібліотеці імені Йосипа Дудки.

Діти вирушили у похід за знаннями до Країни мовних цікавинок, де позмагалися у конкурсах знавців рідної мови: «Буква до букви – і виникло слово», «Ми не скажемо, а покажемо!», вправах «Розв’яжи кросворд», «Впізнай казку», розгадували загадки, взяли участь у мовній вікторині.

Виконавчий директор ГО «Роменське земляцтво» Надія КАРПЕНКО оцінювала майстерність юних знавців української мови. Присутні з цікавістю переглянули виставку-заклик «Українське слово для всіх і кожного».

Літературно-історична подорож «Дві посестри – Писемність й рідна Мова...» відбулася у Хмелівській сільській бібліотеці для учнів 3-х класів Хмелівського НВК. Книжкова виставка-урок «Рідна наша мова у житті для нас основа» додала нових знань малечі.

Бібліотекарі закликали користувачів шанувати і любити рідну мову, піклуватися про неї, захищати, розкривати для себе її велич й могутню силу.

Жителі Роменщини долучились до написання Всеукраїнського диктанту національної єдності, організованого Суспільним мовником України. В тексті диктанту були слова, що перевіряють знання норм нового українського правопису, крім того, охочі могли взяти участь у конкурсі на найкращий твір.