«ПАМ’ЯТЬ, ЩО РЯТУЄ: ГОЛОСИ ПРАВДИ». СТАРТУВАЛА ІНФОРМАЦІЙНА КАМПАНІЯ ДО ДНЯ ПАМ’ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРУ

На офіційному сайті  Українського інституту національної пам'яті розміщено книги-каталоги тематичних виставок, відеоматеріали, фотодокументальні виставки та геоінформаційну систему, що доступні для завантаження всіх користувачів 

Український інститут національної пам’яті розпочав інформаційну кампанію до Дня пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років. Цього року вона присвячена окремим історіям людей, які не мовчали про Голодомор. Гаслом кампанії є «Пам’ять, що рятує: голоси правди». 

Цього року українці та світове співтовариство 23 листопада вшанують пам’ять убитих Голодомором 1932-1933 років. О 16:00 буде оголошено загальнонаціональну хвилину мовчання, після чого кожен може згадати загиблих українців і запалити свічку на своєму підвіконні.

Інформаційна кампанія також передбачає ознайомлення з матеріалами, що розміщені на офіційному сайті Інституту та доступні для завантаження за посиланнями:  соціальна реклама до роковин Голодомору: https://mega.nz/#F!sI90RKbB!G1DFXw1WfTqg2pgq5ouFtQ; фотодокументальна виставка «Спротив геноциду»: https://uinp.gov.ua/vystavkovi-proekty/fotodokumentalna-vystavka-sprotyv-genocydu-do-81-h-rokovyn-golodomoru;

каталог виставки «Спротив Геноциду»: https://uinp.gov.ua/elektronni-vydannya/sprotyv-genocydu-knyga-katalog-vystavky;

відеоматеріали: https://85holodomor.uinp.gov.ua/%d0%b2%d1%96%d0%b4%d0%b5%d0%be/

документи іноземних країн і міжнародних організацій щодо Голодомору в Україні: http://www.memory.gov.ua/page/dokumenti-inozemnikh-krain-ta-mizhnarodnikh-organizatsii-shchodo-golodomoru-v-ukraini.

Геоінформаційна система: «Голодомор 1932–1933 років в Україні»: goo.gl/1RNSXz.

Інформаційна кампанія має хештеги: #ГолосиПравди #Голодомор86 #Holodomor86.

Довідково: Голодомор у радянські часів був спеціально спланованою і ретельно замаскованою каральною операцією проти українців.

Внаслідок умисного створення умов, несумісних із життям, за менш ніж календарний рік (зима 1932 – літо 1933) в Україні загинули мільйони людей. На жаль, страшні обставини злочину та свідома заборона ведення статистики смертності унеможливлюють встановлення точної кількості й вичерпного поіменного списку жертв.

Голод став зброєю масового біологічного знищення українців. Він на довгі десятиліття порушив природний та політичний розвиток українців як спільноти, призвів до морально-психологічних змін у свідомості нації, наслідки цієї катастрофи відчуваємо і понині.

Як засвідчують соціологічні опитування останніх років, три чверті громадян України погоджуються, що Голодомор був геноцидом, вчиненим комуністичним тоталітарним режимом проти Українського народу.