«ВИШИВАНА МОЯ УКРАЇНА!»

15 серпня 2014 року в місті Білопілля Сумської області в рамках відзначення 23-ої річниці незалежності України відбулося обласне патріотичне свято «Вишивана моя Україна!»

Представники з усіх куточків Сумщини зібралися для того, щоб згадати славні українські традиції серед дітей, молоді, батьків. Захід розпочався урочистою частиною біля пам’ятника Тарасу Шевченку.

З вітальним словом до гостей свята звернулася начальник управління культури і туризму, національностей та релігій Сумської обласної державної адміністрації Олена Мельник та голова Білопільської районної ради Валерій Лютий. Посадовці у своїх виступах зазначили, що сьогодні Україна переживає важкий період, і від того настільки ми будемо готові взяти на себе відповідальність за розвиток держави, як активно приєднаємося до громадських процесів, значною мірою залежить майбутнє нашої країни. Під невмирущі Шевченкові слова «Реве та стогне Дніпр широкий» учасники зібрання поклали квіти до підніжжя пам’ятника Великого Кобзаря.

Далі почесні делегації районів та міст області під супровід зведеного духового оркестру пройшли урочистою ходою вулицями міста Білопілля, де їх вишитими рушниками зустрічали місцеві жителі від пам’ятника Великого Кобзаря до районного будинку культури. Кульмінацією свята став грандіозний гала-концерт кращих художніх колективів та окремих виконавців. Свято української вишиванки стало підтвердженням того, що ми справжні українці і налаштовані на збереження культури, звичаїв й традицій свого народу. Чудово представили Роменський район учасники народного аматорського ансамблю народних музик «Іллінський ярмарок» районного організаційно-методичного центру народної творчості і культосвітньої роботи при відділі культури Роменської районної державної адміністрації (керівник Володимир Момот), у виконанні якого прозвучали пісні «Сумщина» Анатолія Пашкевича та українська народна «Ой ти, Маруся», які зірвали у глядачів бурю аплодисментів.

У фойє будинку культури було розгорнуто чудову виставку декоративно-ужиткового мистецтва, де на високому рівні презентувала свої роботи самодіяльна майстриня-вишивальниця Лідія Федорівна Бутко, жителька села Анастасівка Роменського району. Всі учасники дійства отримали пам’ятні подарунки та дипломи за активну участь.