САМОДІЯЛЬНИЙ ХУДОЖНИК МИКОЛА ТРОЦЕНКО ВПЕВНЕНО КРОКУЄ ПО ЖИТТЮ

У Роменській районній бібліотеці імені Йосипа Дудки вшанували народного художника Миколу ТРОЦЕНКА з села Перекопівка

«Художні орієнтири майстра живопису Миколи Троценка – любов до рідної землі, її людей та історії України. Його творчість – Божий дар, помножений на наполегливість», – зазначила начальник відділу культури  Роменської районної державної адміністрації Світлана МОМОТ, вітаючи самодіяльного художника з 80-літнім ювілеєм.

На святковий захід «Життєва палітра душі художника Миколи Троценка» до Роменської районної бібліотеки імені Йосипа Дудки завітали поціновувачі творчості майстра, колеги по художньому цеху, представники громадських організацій району.

Микола Троценко викладав образотворче мистецтво у Перекопівській загальноосвітній школі, протягом 30 років очолював художню студію для сільських дітей «Веселка», передаючи їм свій хист і вміння творити прекрасне. Відмінник народної освіти, ветеран праці, людина знана та шанована не лише на Роменщині: лауреат всесоюзного і республіканського фестивалів самодіяльного мистецтва, твори якого виставлялись у Ромнах, Сумах, Запоріжжі, Києві. В одній із кімнат власного будинку художник розмістив картинну галерею, до якої часто навідуються місцеві жителі, учні шкіл, гості села. Крім малювання митець захоплюється виготовленням виробів з дерева, із лози, із каменю та листя.

Нині його твори зберігаються у Роменському краєзнавчому музеї, Сумському художньому музеї Н.Онацького, музеї-майстерні Івана Кавалерідзе у м. Києві, приватних колекціях. Окрім малярського таланту, є у художника ще й любов і хист до слова і поезії.

Присутні на заході директор державного історико-культурного заповідника «Посулля» Володимир ПАНЧЕНКО, директор Роменської районної бібліотеки імені Йосипа Дудки Наталія РИБАЧОК та широке коло однодумців, прихильників таланту митця відзначили життєдайну енергетику його творів, самобутню здатність образного бачення світу, які торкаються найсокровенніших струн душі.

Незважаючи на поважний вік, Микола Троценко завжди у творчому пошуку, постійно втілює в життя свої задуми і впевнено крокує по життю.